• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-5284-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

استاندار کرمانشاه:

در تدارک رسمی کردن مرز سومار هستیم/ رسمی کردن مرزهای شوشمی و شیخ صله را دنبال می‌کنیم

استاندار کرمانشاه با اشاره به رسمی بودن مرزهای پرویز خان و خسروی در استان کرمانشاه، گفت: در حال فراهم کردن زیر ساخت ها برای رسمی کردن مرز سومار هستیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه هوشنگ بازوند در مراسم انعقاد  تفاهمنامه ساخت 39 مدرسه توسط اتاق بازرگانی ایران در مناطق زلزله استان کرمانشاه که امروز(18 بهمن ) در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اضافه کرد: به دنبال فراهم کردن شرایط برای رسمی کردن مرزهای شوشمی و شیخ صله در استان کرمانشاه نیز هستیم.

استاندار کرمانشاه با یادآوری اینکه مرزها روزگاری برای استان و حتی کشور تهدید بودند، گفت: باید همه همت کنیم تا این تهدید ها به فرصت تبدیل شوند تا از این طریق به رونق اقتصادی استان دست پیدا کنیم.

بازوند با بیان اینکه در تمامی جلسات و بازدیدهای مسئولین از مناطق زلزله زده استان کرمانشاه موضوع مرز به عنوان اولویت کاری و مطالبه جدی استان مطرح شده، ابراز امیدواری کرد: با تلاش هایی که می شود صادرات کالا از مرزهای استان رونق بگیرد.


بازوند سپس با اشاره به نرخ بالای بیکاری در استان کرمانشاه گفت: در تجزیه و تحلیل ها بیشترین بیکاری در حوزه خدمات و صنعت است، در حالیکه در حوزه خدمات خیلی بیشتر می توانیم کار کنیم .

استاندار کرمانشاه افزود: انتظار نمی رفت در استان کرمانشاه درحوزه خدمات مشکل بیکاری وجود داشته باشد و این مشکل را می توانیم با علم کردن پرچم گردشگری حل کنیم، کما اینکه اگر صنعت گردشگری در استان فعال شود نگرانی های حوزه اشتغال در بخش خدمات پوشانده خواهد شد.

بازوند در ادامه با بیان اینکه خیرین در زلزله استان کرمانشاه علاوه بر کمک های نقدی و غیر نقدی ورود خوبی هم در توسعه ساخت و سازها در استان داشتند، از تمامی خیرین به واسطه کمک های آنها به زلزله زدگان استان کرمانشاه تقدیر کرد.

وی با اشاره به تاکیدات مسئولین کشوی مبنی بر اتمام سریع کار ساخت و ساز مدارس خسارت دیده در جریان زلزله 7.3 ریشتری 21 آبان استان کرمانشاه، گفت: فرصت خیلی کمی برای بازسازی مدارس خسارت دیده داریم و این فرصت از حدود 5.5 ماه بیشتر نیست و لذا باید با شتاب بیشتری کار شود.

استاندار کرمانشاه افزود: خیرین اتاق بازرگانی کشور ساخت 39 مدرسه از مجموع 136 مدرسه خسارت دیده در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه را تقبل کرده اند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: