• پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-5384-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه:

از تجار مناطق زلزله زده حمایت می‌شود

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه با اشاره به اختصاص تسهیلات 100 میلیون تومانی به تجار مناطق زلزله زده، گفت: از تجار مناطق زلزله ‌زده حمایت می‌شود.
 
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، کیوان کاشفی در مراسم انعقاد تفاهمنامه ساخت 39 مدرسه توسط اتاق بازرگانی ایران در مناطق زلزله استان کرمانشاه، اظهار کرد: پس از وقوع زلزله 7.3 ریشتری استان کرمانشاه شاهد سیل کمک های نقدی و غیر نقدی اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور در کمک به زلزله زدگان بودیم، تاجایی که در مرحله نخست اجناسی به ارزش چهار میلیارد و 800 میلیون تومان برای توزیع در مناطق زلزله زده از سوی اتاق‌های بازرگانی در اختیار استان قرار گرفت.

کاشفی با اشاره به تهیه و ارسال هزار تخته چادر ظرف 24 ساعت از سوی خیرین اتاق بازرگانی کشور ،افزود: پس از کمک های غیر نقدی، خیرین به فکر بازسازی مناطق زلزله زده افتاند و تلاش شد تا این کمک ها به سمت بازسازی مدارس تخریب شده در زلزله سوق داده شود.

 رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه با اشاره به امضای تفاهمنامه ساخت 39 مدرسه توسط اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه افزود: سعی بر این است که این مدارس تا مهر ماه سال آینده تحویل داده شوند.

کاشفی افزود: در بازسازی و ساخت مدارس مناطق زلزله زده استان تلاش می‌شود تا استانداردها رعایت شود.

 وی در ادامه با اشاره به تحرک خوب رخ داده در استان در چند ماهه اخیر، افزود: با تلاش های استاندار کرمانشاه تلاش می شود تا خرابی های بخش صنعت و کسب و کار استان  در مناطق زلزله زده بازسازی شوند تا این مناطق به ویرانه تبدیل نشوند.

کاشفی با بیان اینکه 222 تاجر در مناطق زلزله‌زده استان داریم، گفت: تلاش شده تا روی کارت بازرگانی این تجار به آنها تسهیلات سرمایه در گردش 100 میلیون تومانی با بهره کم اختصاص داده شود که اختصاص این میزان تسهیلات در حوزه تجارت تاکنون بی سابقه بوده است.

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه با اشاره به حمایت از تجار زلزله‌زده استان، ابراز امیدواری کرد: اختصاص این تسهیلات بتواند رونق اقتصادی را به مناطق زلزله زده بازگرداند.

کاشفی با اشاره به استقامت خوب مردم مناطق زلزله زده استان، این استقامت را برگرفته از سالهای جنگ تحمیلی عنوان کرد و افزود: اگرچه ناراحتی بین مردم وجود داشت اما به هیچ عنوان روحیه عجز و بلاتکلیفی در آنها مشاهده نشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: