• پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-5684-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه:

توسعه کشت زعفران را در برنامه داریم

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از در برنامه بودن توسعه کشت زعفران در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، خسرو شهبازی در دیدار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با کشاورزان، عشایر و تشکل‌های بخش کشاورزی این استان، اظهار کرد:  دهه فجر امسال با افتتاح و بهره برداری از ۱۶۰ پروژه بخش کشاورزی با اعتبار بیش از ۲۱۲ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۳۶۷ نفر در استان کرمانشاه همراه بود.

شهبازی پروژه‌های افتتاحی دهه فجر امسال را شامل ۱۳۴ پروژه زیربخش آب و خاک، هشت طرح دامپروری، پنج طرح تولیدات گیاهی، هفت طرح فرآوری محصولات کشاورزی، چهار پروژه منابع طبیعی و دو پروژه شیلاتی عنوان کرد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه  اعزام اکیپ‌های خدمات رسان به مناطق زلزله زده استان کرمانشاه، واکسیناسیون رایگان دامی با اولویت مناطق زلزله زده و... را از دیگر اقدامات انجام شده از سوی مجموعه جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در ایام دهه فجر امسال عنوان کرد.

شهبازی سپس با اشاره به در برنامه بودن  توسعه کشت کلزا در استان کرمانشاه  از دو سال گذشته افزود: در سال اول هزار هکتار و در سال دوم نیز چهار هزار هکتار از اراضی استان زیر کشت کلزا رفت.

شهبازی افزود: امسال سطح زیر کشت کلزای استان کرمانشاه به 7300 هکتار رسیده است.

شهبازی افزود: در سال زراعی گذشته متوسط عملکرد کلزا در اراضی استان کرمانشاه دو تن و 400 کیلوگرم بود و کرمانشاه بیشترین میزان عملکرد کلزا در کشور را به خود اختصاص داد.

شهبازی از  شکسته شدن رکورد تولید کلزای کشور و حتی اروپا در یکی از مزارع کلزای استان کرمانشاه در سال زراعی گذشته با تولید 9 تن و 271 کیلوگرم در هکتار به عنوان یک موفقیت بزرگ برای استان در حوزه کشاورزی یاد کرد.

 شهبازی در ادامه با اشاره به افزایش 13 هکتاری کشت زعفران در استان کرمانشاه گفت: در حال حاضر 105 هکتار زعفران در استان داریم.

وی توسعه کشت زعفران را با توجه به نیاز آبی کم و  اقتصادی بودن آن از اولویت های استان عنوان کرد.

وی با بیان اینکه امسال برنامه توسعه حدود پنج هزار هکتاری باغات استان را داشتیم، گفت: به دلیل کمبود اعتبار این مهم محقق نشد و افزایش سطح باغات در سطح 1500 هکتار را در استان شاهد بودیم.

شهبازی با اشاره به زلزله 7.3 ریشتری 21 آبان ماه استان کرمانشاه و خسارت هایی که این زلزله به بخش کشاورزی استان تحمیل کرد، گفت: زلزله به بخش کشاورزی استان 290 میلیارد تومان خسارت وارد آورد که سعی شد  حدود این خسارت تسهیلات و کمک های بلاعوض در اختیار زلزله زدگان قرار گیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: