• پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-5984-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

مدیرکل امور مالیاتی استان کرمانشاه:

مردم کرمانشاه بیش از 12 هزار میلیارد تومان نزد بانک‌ها سپرده دارند

مدیرکل امور اقتصادی استان کرمانشاه گفت: مردم کرمانشاه بیش از 12 هزار میلیارد تومان نزد بانک‌های استان سپرده دارند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، علی محمدی در نشست خبری که امروز (19 بهمن) برگزار شد، با اشاره به وضعیت دستگاه‌های مختلف زیر مجموعه وزارت اقتصاد و دارایی در استان کرمانشاه، اظهار کرد: در حوزه بانکی کل باقی مانده سپرده مردم نزد همه بانک‌های کرمانشاه تا پایان آذر حدود 12 هزار و 560 میلیارد تومان است.

وی میزان تسهیلات پرداخت شده به مردم در همین مدت را نیز 10 هزار  و 680 میلیارد تومان اعلام کرد.

مدیرکل امور اقتصادی استان کرمانشاه نسبت مصارف به منابع بانکی در استان را نیز 85 درصد عنوان کرد و افزود: این بدان معناست که بانک‌ها 85 درصد سپرده‌های بانکی را به خود مردم وام داده‌اند.

محمدی درباره تسهیلات مناطق زلزله زده نیز یادآوری کرد: تا کنون 19 هزار و 900 درخواست داشتیم که برای 17 هزار و 114 مورد پرونده تشکیل شده است.

وی میزان تسهیلات پرداخت شده را  نیز تاکنون 186 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: مابقی تسهیلات نیز در حال بررسی برای پرداخت است که رقم آن حدود 50 میلیارد تومان می‌باشد.

مدیرکل امور اقتصادی استان کرمانشاه درباره وضعیت بیمه‌ها در استان نیز خاطرنشان کرد: کل حق بیمه تولیدی استان تا پایان دی ماه 271 میلیارد تومان و میزان خسارتی که توسط بیمه‌ها پرداخت شده 233 میلیارد تومان است.

به گفته این مسئول، سهم بیمه ایران به عنوان تنها بیمه دولتی از دریافت حق بیمه‌ها بین 43 تا 45 درصد و سهم این بیمه در پرداخت خسارت حدود 65 درصد است.

محمدی میزان نسبت پرداخت خسارت به حق بیمه تولیدی در استان را نیز حدود 85 درصد دانست.

وی اظهار کرد: در بخش بیمه زلزله زدگان نیز تا کنون 40 هزار و 200 پرونده داشتیم که به 34 هزار و 350 پرونده حدود 83 میلیارد تومان خسارت پرداخت شده است.

وی میزان تحقق بودجه عمرانی استان از ابتدای امسال را نیز 100 درصد اعلام کرد.

مدیرکل امور اقتصادی استان کرمانشاه درباره تحقق درآمدهای استان در 10 ماه امسال نیز یادآوری کرد: از سهم 10 ماهه درآمدها تحقق حدود 81 درصدی داشتیم که نسبت به 10 ماهه مشابه سال گذشته 17 درصد کمتر بوده است.

محمدی خاطرنشان کرد: سهم کرمانشاه از درآمدهای عمومی کل کشور 35 صدم درصد و از درآمدهای استان های کشور هفت دهم درصد است.

وی عمده ترین درآمد استان با سهم 85 درصدی را نیز مربوط به درآمدهای مالیاتی دانست.

مدیرکل امور اقتصادی استانداری کرمانشاه درباره معافیت های مالیاتی مناطق زلزله زده نیز بیان کرد: برای افرادی که بیش از 50 درصد خسارت دیدند معافیت های مالیاتی در نظر گرفته شده که برای بهره مندی از آن باید به کمیسیون های تعیین خسارت در ادارات مالیاتی شهرستان‌ها  مراجعه کنند.

محمدی خاطرنشان کرد: در حوزه گمرک نیز صادرات 10 ماهه اول امسال استان یک میلیارد و 440 میلیون دلار بوده که از نظر ارزشی نسبت به سال گذشته پنج درصد بیشتر شده است.

وی تاکید کرد: این در حالی است که مشکلاتی در مرزهای استان داشتیم و مرز پرویز خان چند ماه بسته بود، اما مرز سومار بخشی از این کاستی را جبران کرد.

مدیرکل امور اقتصادی استانداری کرمانشاه درباره وضعیت سه بازارچه شیخ صله، شوشمی و تیله کوه نیز افزود: این سه مرز اکنون فعال هستند.

به گفته این مسئول، واردات 10 ماهه امسال استان نیز 30 میلیون دلار بوده است.

محمدی ارزش سهام مبادله شده در بورس کرمانشاه طی 9 ماهه امسال را نیز 396 میلیارد تومان اعلام کرد که بابت مبادله 1600 میلیون سهم و حق تقدم بوده است.

وی تصریح کرد: در حوزه اموال تملیکی نیز ازابتدای امسال ارزش اموال فروخته شده 4.3 میلیارد تومان بوده است.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: