• سه شنبه ۲۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-18814-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

3 "خانه تاریخی" کرمانشاه به بخش خصوصی واگذار می شود

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: پرونده سه بنای تاریخی کرمانشاه برای مزایده و واگذاری به بخش خصوصی به تهران ارسال شده است.

اکبر رضایی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، از واگذاری سه خانه تاریخی کرمانشاه به بخش خصوصی خبر داد و اظهار کرد: پرونده این سه بنای تاریخی را برای مزایده به صندوق احیاء و بهره برداری اماکن تاریخی سازمان میراث فرهنگی کشور در تهران ارسال کرده‌ایم.

وی ادامه داد: خانه خواجه باروخ، خانه فیض مهدوی و خانه زرشکیان سه خانه تاریخی کرمانشاه هستند که پرونده آنها برای مزایده به تهران ارسال شده است.

معاون میراث فرهنگی استان تاکید کرد: این بناهای تاریخی با حفظ اصالت و فاکتورهای تاریخی و فرهنگی و نیز طبق دستورالعمل و نظارت سازمان میراث فرهنگی جهت کاربری فرهنگی و خدماتی به متقاضیان واگذار می‌شود.

وی خاطرنشان ساخت: کار واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی در راستای بهره برداری بهینه و درآمدزایی از این آثار انجام می‌گیرد.

رضایی با بیان اینکه خانه خواجه باروخ پیش از این نیز برای مدتی به عنوان خانه هنرمندان کرمانشاه فعال بود، افزود: با توجه به نیازی که این بنای عهد قاجار به تعمیر داشت، آن را تخلیه کردیم.

به گفته این مسئول میزان اعتباری که امسال برای مرمت این بنای تاریخی صرف شده 50 میلیون تومان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: