• دوشنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-19114-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

هفته پژوهش و فناوری در کرمانشاه برگزار می‌شود

مدیر امور پژوهشی دانشگاه رازی کرمانشاه از برگزاری هفته پژوهش و فناوری در استان در اسفند ماه خبر داد.

یاسر شهبازی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه امسال هفته ملی پژوهش وفناوری در کرمانشاه به دلیل وقوع زلزله 7.3 ریشتری در آذر ماه(هفته پژوهش) برگزار نشد، اظهار کرد: با پیگیری های ریاست و معاونت پژوهشی دانشگاه رازی مراسم هفته پژوهش و فناوری طی روزهای پنجم تا هفتم اسفند به میزبانی این دانشگاه برگزار می شود.

وی ادامه داد: این هفته فرصت مناسبی برای تمرکز بر روی ابعاد مختلف پژوهش و فناوری است.

مدیر امور پژوهشی دانشگاه رازی کرمانشاه تصریح کرد: برگزاری هفته پژوهش وفناوری در کرمانشاه باهماهنگی و نظارت استاندار به عنوان رئیس ستاد هفته پژوهش و فناوری و نیز رئیس دانشگاه رازی به عنوان دبیر این ستاد انجام می گیرد.

وی از برگزاری نمایشگاه دستاورد های پژوهش و فناوری و همچنین فن بازار در محل آزمایشگاه مرکزی دانشگاه رازی طی مدت یاد شده خبرداد و افزود: در این نمایشگاه دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی و دستگاه های اجرایی استان دستاوردها و پژوهش های خود را در معرض دید عموم قرار خواهند داد.

شهبازی بابیان اینکه از تجربیات پارک علم وفناوری استان در برگزار نمایشگاه استفاده خواهد شد، عنوان کرد: دانشگاه رازی تسهیلات و تمهیدات لازم  را جهت بازدید عموم مردم از نمایشگاه فراهم می کند.

به گفته این مسئول، شرکت شهرک های صنعتی کرمانشاه متولی فن بازار هفته پژوهش در کرمانشاه خواهد بود.

وی تاکید کرد: همچنین دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی، اداره کل فنی و حرفه ای و دیگر دستگاه های اجرایی استان در کنار برگزاری نمایشگاه کارگاه های مهارت آموزی را دایر خواهند کرد که دانشگاه آزاد متولی برگزاری این کارگاه ها شده است.

وی افزود: در روز اختتامیه از پژوهشگران و فناوران برتر دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی و دستگاه های اجرایی استان تجلیل می شود.

شهبازی متذکر شد: از پژوهشگران برتر استان در هفت حوزه شامل علوم پایه، فنی مهندسی، علوم انسانی و اجتماعی، کشاورزی و منابع طبیعی، دامپزشکی، هنر و علوم پزشکی تقدیر می شود.

وی عنوان کرد: انتخاب و معرفی برگزیدگان حوزه فناوری و تجلیل از آنها و همچنین فرصت تعامل میان ذینفعان این حوزه به شیوه های مختلف نظیر برگزاری نمایشگاه، فن بازار، همایش، سمینار، مصاحبه های مطبوعاتی و رادیو تلویزیونی فضایی را در کشور ایجاد می کند تا ضمن ارتقاء شان وجایگاه پژوهش و فناوری برای فعالین این عرصه، بستر محکمی برای ادامه راه و تقویت و توسعه پژوهش فراهم شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: