• دوشنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-19214-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل تاکسیرانی کرمانشاه:

"تاکسی آنلاین" در کرمانشاه نداریم/ ارسال لایحه راه‌اندازی تاکسی آنلاین به شورای شهر

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری کرمانشاه گفت: در حال حاضر تاکسی آنلاین در کرمانشاه نداریم و لایحه راه اندازی شرکت‌های اینچنینی به شورای شهر ارسال شده است.

سجاد سلیمانی در گفت و گو با خبرنگار سرویس «اجتماعی» ایسنا منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه تاکسی آنلاین دارای مجوز در کرمانشاه نداریم، گفت: لايحه ساماندهی فعالین تاکسی آنلاین در قالب شركت‌های تعاونی يا خصوصی را به شورای شهر ارسال كرده‌ایم كه در صورت تصويب آن، نسبت به اجرای آن و ساماندهی تاكسی‌های آنلاين اقدام خواهیم کرد.

وی افزود: پس از تصويب لايحه تاكسی آنلاين توسط شورای شهر و طی مراحل قانونی، فراخوان لازم جهت دعوت از شركت‌های مجاز به عمل خواهد آمد.

سلیمانی تاکید کرد: در حال حاضر هيچ‌گونه مجوزی از سوی سازمان تاكسيرانی کرمانشاه جهت فعاليت تاكسی اينترنتی صادر نشده و فعاليت شركت‌های تاكسی اينترنتی فاقد مجوز غیرقانونی بوده و در صورت مشاهده برخورد لازم صورت خواهد شد.

وی فعالیت شرکت‌های تاکسی آنلاین را دارای مزایای بسیاری دانست و افزود: در دسترس بودن و نرخ كرايه پائين‌تر از مهمترین مزايای تاكسی اينترنتی است.

سلیمانی افزود: اگر فعاليت شركت‌های تاكسی اينترنتی از طريق سير مراحل قانونی اجرا شود و تمامی رانندگانی كه در اين شركت‌ها مشغول به فعاليت می‌شوند مجوز و صلاحيت‌های پيش‌بينی شده را دارا باشند، امنيت مسافرين نیز به نحو مطلوب تامین خواهد شد.

وی تصریح کرد: چنانچه این سرویس خدماتی در کرمانشاه راه اندازی شود، تلاش داریم تا در صورت تمايل از تاكسی‌ها استفاده کنیم، هرچند هيچ اجباری جهت بكارگيری "تاكسی" در اين شركت‌ها وجود ندارد.

مدیرعامل نظارت تاکسیرانی کرمانشاه افزود: کسانی که صاحب خودرو بوده و راغب هستند می‌توانند در این شرکتها فعالیت کنند.

سلیمانی در خصوص نحوه نظارت بر اين شركت ها و تعیین نرخ كرايه آنها نیز گفت: به استناد قانون، نظارت بر نحوه فعاليت و سرويس‌دهی اين شركت‌ها به عهده سازمان تاكسيرانی بوده و تعیین  نرخ کرایه  آنها با پيشنهاد سازمان تاكسيرانی و مصوبه شورای شهر است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: