• یکشنبه ۲۲ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9611-985-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

/حضور هوشمندانه، حمایت قاطعانه/

وزیر اطلاعات: خواب‌های دشمنان علیه انقلاب هرگز تعبیر نمی‌شودوزیر اطلاعات با تاکید بر اینکه خواب های توطئه آمیز دشمنان علیه انقلاب هرگز تعبیر نخواهد شد، گفت: امروز جمهوری اسلامی به قدرتی بزرگ در جهان و منطقه تبدیل شده و آماده پاسخگویی به هر نوع تهدید دشمنان است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، حجت الاسلام محمود علوی در مراسم راهپیمایی 22 بهمن شهر کرمانشاه ، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران نشانه نصرت خداوند در لحظه ناامیدی و مظهر اراده خداوند است.

علوی بیان کرد: انقلاب اسلامی در دو مرحله و در خلال سال های 1342 و 1356 وارد مراحل حساس و جدیدی شد و به صورت شعله ای فروزان درآمد.

وی گفت: در سال 42 شرایط داخلی کشور به گونه ای بود که نمی شد انقلاب کرد، چرا که در این سال با رحلت آیت الله بروجردی مواجه شدیم و عملا مردم پیشوا و رهبری که پشت سرش حرکت کنند، نداشتند.

وزیر اطلاعات افزود: پس از رحلت آیت الله بروجردی مردم به حضرت امام (ره) تمایل نشان می دادند و ایشان نیز اجتماع واحدی از هیات های مذهبی و روحانیون تشکیل دادند تا متحد و یکصدا به مبارزه با رژیم شاهنشاهی بپردازند.

علوی اضافه کرد: از همان سال 42 خود امام علم مخالفت با شاه را برافراشت و نسبت به درخطر بودن اسلام هشدار دادند.

وی ادامه داد: در سال های 41 و 42 جریاناتی که مبارزه مسلحانه می کردند توسط شاه سرکوب می شدند و بر همین اساس بود که آمریکایی ها ایران را تا 25 سال آینده جزیره ثبات منطقه معرفی و عنوان کردند که تهدیدی برای شاه وجود ندارد.

وزیر اطلاعات  ادامه داد: در همان دوران بود که شهادت آقا مصطفی فرزند امام (ره) خون مردم ایران را جوش آورد و مبارزات وارد مرحله تازه ای شد که در نهایت نیز به پیروزی انقلاب و سرنگونی رژیم ستمشاهی انجامید.

علوی با بیان اینکه حضرت امام (ره) نیروهای مسلح را جزئی از مردم می دانست و هرگز مقابل آن ها قرار نگرفت، افزود: سیاست حکیمانه ایشان باعث شد تا آن ها نیز به جریان انقلابی مردم بپیوندند.

وی تشکیل سپاه و بسیج 20 میلیونی توسط امام (ره) را یکی از تدبیرهای عالی در برابر کودتاها و توطئه‌های دشمنان دانست و گفت: با  این اقدام عملا دشمنان از دستیابی به بسیاری از برنامه ها و نقشه های خود بازماندند.

وی گفت: امروز ایران اسلامی به قدرتی بزرگ تبدیل شده و آماده پاسخگویی به هر تهدیدی را دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: