• چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-20314-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون گردشگری استان:

پیگیر تبدیل کرمانشاه به پایلوت"گردشگری عشایری" کشور هستیم

معاون گردشگری استان کرمانشاه از پیگیری برای تبدیل کرمانشاه به پایلوت"گردشگری عشایری" کشور خبر داد.
 
علیرضا مرادی بیستونی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، به ظرفیت گردشگری عشایری در استان کرمانشاه اشاره کرد و افزود: 14 ایل و طایفه مستقل در مناطق مختلف استان وجود دارند که به عنوان یک ظرفیت گردشگری می توان از آنها استفاده کرد.
 
وی با شااره به انعقاد تفاهم نامه‌ای با اداره امور عشایری استان  تصریح کرد: مسیرهای کوچ، محل اتراق و سایر مسائل مربوط به اسکان و زندگی عشایر استان را به صورت برنامه ای مدون نموده و به دفتر برنامه ریزی سازمان میراث فرهنگی کشور ارسال کردیم.

وی تاکیدکرد: پیگیر هستیم تا کرمانشاه را به عنوان پایلوت "گردشگری عشایری"در کشور کنیم.

مرادی بیستونی با بیان اینکه در این راستا جلساتی نیز با عشایر منطقه جلالوند و عثمانوند کرمانشاه برگزار کرده‌ایم، افزود: عشایر این مناطق از اجرای طرح گردشگری عشایری استقبال کرده و در آن مشارکت خواهند داشت.

وی اضافه کرد: درحال حاضر نیز به صورت غیرمنسجم برنامه هایی مانند برپایی سیاه چادرها طی زمان برگزاری نمایشگاه های مختلف در حوزه گردشگری عشایری در استان اجرا می شود، اما می‌خواهیم با برنامه به شکلی کاملا منسجم به این موضوع بپردازیم.

معاون گردشگری استان کرمانشاه همچنین تاکید کرد: برنامه ریزی می کنیم تورهای گردشگری مختلفی نیز برای بازدید از ظرفیت های گردشگری عشایری استان داشته باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: