• دوشنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-20914-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معرفی میراث ناملموس کرمانشاه به راهنمایان گردشگری ایران

دبیر یازدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری کشور گفت: تلاش می کنیم در این گردهمایی میراث ناملموس کرمانشاه را به خوبی معرفی کنیم.  

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، آزاده دادفرین امروز (23 بهمن) در یک نشست خبری با بیان اینکه 21 فوریه هرسال به نام روز جهانی راهنمایان گردشگری نامگذاری شده است، اظهار کرد: در ایران نیز از 10 سال پیش هر ساله به مناسبت روز جهانی راهنمایان گردشگری، گردهمایی راهنمایان گردشگری سراسر کشور در یکی از استان ها برگزار می شود که امسال این گردهمایی در کرمانشاه برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به حضور بیش از 400 میهمان در این گردهمایی، خاطرنشان ساخت: علاوه بر راهنمایان گردشگری، دفاتر خدماتی، خبرنگاران و همچنین بزرگانی همچون جلال الدین کزازی، مسعود گلزاری، پوران درخشنده و پرفسور هنکلمن از کشور آلمان در این گردهمایی حضور خواهند داشت. 

دادفرین با بیان اینکه طی چهار روز حضور راهنمایان گردشگری در کرمانشاه مسیرهایی را برای معرفی آثار تاریخی استان در نظر گرفته ایم، تاکید کرد: تلاش خواهیم میراث ناملموس استان و یادمان های دفاع مقدس را به خوبی معرفی کنیم.

 دبیر یازدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری کشور در کرمانشاه شعار این گردهمایی را "پایمردی راهنما برای پایداری کرمانشاه" عنوان کرد.

دادفرین به پتانسیل ها و ظرفیت های گردشگری استان کرمانشاه اشاره کرد و افزود: در استان کرمانشاه مناطق و جاذبه های گردشگری کمتر دیده شده ای وجود دارد که نیاز به تبلیغات و معرفی دارند. همچنین آثاری که در این فرصت چند روزه امکان بازدید از آنها نیست را معرفی خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه راهنمایان گردشگری از مناطق زلزله زده هم بازدید خواهند داشت، اضافه کرد: همچنین پویش "هر راهنما یک هدیه به آسیب دیدگان زلزله" را راه اندازی خواهیم کرد تا در این پویش راهنمایان هدایای خود را شخصا به زلزله زدگان تقدیم کنند. 

وی در ادامه اظهار کرد: کمک به رونق گردشگری، تبلیغات و آشنایی با استان میزبان از جمله اهداف گردهمایی سالیانه راهنمایان گردشگری کشور در استان های مختلف است.

 دبیر یازدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری کشور در کرمانشاه تصریح کرد: راهنمایان گردشگری می خواهند در صنعت گردشگری کشور تمرکززدایی داشته باشند و آن را به چند استان محدود نکنند.   

وی راهنمایان گردشگری را سفیران فرهنگی و پیشانی حوزه گردشگری خواند و گفت: گردهمایی راهنمایان گردشگری بزرگترین رویداد صنفی کشور است که با این وسعت اعضای یک صنف دور هم جمع می شوند.

یازدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری کشور یکم تا چهارم اسفندماه امسال به میزبانی استان کرمانشاه برگزار می شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: