• سه شنبه ۲۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-21714-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

رییس شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان کرمانشاه:

اعتیاد "سرعت‌گیر" مسیر توسعه است/ باید "سمن‌ها" را به یاری بگیریم

رییس شورای مبارزه با موادمخدر شهرستان کرمانشاه اظهار کرد: در بحث پیشگیری و مقابله با اعتیاد باید زنگ همه خانه ها را به صدا درآورد و همه را نسبت به خطرات مواد مخدر آگاه کرد.

به گزارش خبرنگار ايسنا منطقه کرمانشاه، فضل الله رنجبر امروز (24 بهمن) در کارگاه منطقه‌ای ویژه سازمانهای مردم نهاد فعال در حوزه مبارزه با مواد مخدر و روانگردان ها که با حضور کارشناسان و سمن های فعال در این حوزه از استان‌های مرکزی، لرستان، همدان، ایلام و خوزستان در کرمانشاه برگزار شد، اعتیاد را مهم ترین آسیب اجتماعی کشور و استان عنوان کرد و افزود: اعتیاد معضل اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و به تعبیری معضل امنیتی است و همین امر ضرورت توجه به این معضل را بیش از پیش مهم ساخته است.

فرماندار کرمانشاه اعتیاد را یکی از سرعت گیرهای مسیر توسعه عنوان کرد و افزود: با وجود اعتیاد رسیدن به توسعه بسیار دشوار است و روند توسعه با وجود اعتیاد کند می‌شود.

وی افزود: اعتیاد، فکر و مغز افراد را نشانه می‌گیرد و برای اینکه کشوری وابسته شود یکی از راهکارهای آن افزایش معضل اعتیاد است و بنابراین کشور باید در این زمینه هوشمندانه برخورد کند.

 رنجبر با اشاره به تغییر نوع نگاه به روش‌های مقابله با اعتیاد در سالهای گذشته، گفت: در حال حاضر نوع نگاه به مبارزه با مواد مخدر عمدتا نرم افزاری است.

رنجبر مهمترین راهکار مبارزه با مواد مخدر را اجتماعی کردن مبارزه با آن عنوان کرد و افزود: همه باید نسبت به این معضل حساس شده و در زمینه مقابله با آن فعالیت کنند.

رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان کرمانشاه تاکید کرد: باید زنگ همه خانه‌ها به صدا در بیاید و همه خانواده ها نسبت به معضل اعتیاد آگاه شوند و باید درگیر فرآیند شوند.

رنجبر  به نقش سمن ها در پیشگیری از اعتیاد اشاره کرد وافزود: سمن ها نقش موثر در آگاهسازی و توانمندسازی افراد دارند که این در فرآینده اجتماعی کردن به شدت به آن نیاز داریم.

وی افزود: همه اقشار جامعه بویژه نخبگان علمی و سیاسی، روحانیت و سازمان های مردم نهاد باید پای کار بیایند تا از طریق اجتماعی کردن مبارزه با اعتیاد بتوانیم شاهد کاهش محسوس اعتیاد در جامعه و سیر نزولی این معضل خانمانسوز باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: