• چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-23714-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

پایان دادرسی پرونده "گلیم و گبه کرمانشاهان"/ اعلام رای تا 10 روز آینده

دادرسي پرونده موسوم به فرش، گليم وگبه كرمانشاهان با بیان اظهارات و دفاعیات متهم ردیف اول این پرونده پایان یافت.

 به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، سومین و آخرین روز محاکمه این  پرونده در حالی برگزار شد که دو جلسه قبلی با قرائت کیفر خواست و تشریح آن توسط دادستان، ارائه نظر کارشناسان حاضر در جلسه، استماع بیانات وکلای مدافع شکات و متهمین سپری شده بود.

این روند دو روزه دادرسی، شکات مالباخته و دنبال کنندگان پرونده را در انتظار مواجهه دادگاه با متهم ردیف اول و اظهارات و دفاعیات او قرار داده بود که شروع سومین جلسه دادگاه در صبح امروز (چهارشنبه)به این انتظار پایان داد.

دانیال هودرجی معاون رئیس کل دادگستری استان و سخنگوی پرونده  مكتب فرش، گلیم و گبه کرمانشاهان در خصوص جلسه امروز دادگاه این پرونده گفت:  رئیس شعبه سوم دادگاه کیفری یک کرمانشاه مطابق بند ت ماده 359 آیین دادرسی کیفری پس از فراخوان متهم به جایگاه، به او تفهیم اتهام کرده و خواست راجع به قبول یا رد اتهامات منتسب اظهار نظر کرده و دفاعیات خود را به محضر دادگاه ارائه کند.

هودرجی ادامه داد: متهم در حالی که بارها تذکرات قانونی دادگاه را در خصوص پرهيز از فرافکنی و طفره رفتن در پاسخگویی دریافت کرد از اتهامات خود دفاع نمود که در همین رابطه مدعی العموم نیز به کرات از دادگاه خواست که به متهم برای انحراف از مسیر پاسخگویی تذکر دهد تا مشخصا به سئوالات جواب دهد.

وی افزود: متاسفانه متهم علی رغم آسیب های مالی و روانی که برای مالباختگان ایجاد کرده و بیش از یک سال است که آنها را به سرگردانی دچار کرده، در مقابل اسناد و مدارک موجود مبنی بر حیف و میل اموال مردم و مستندات ارائه شده دادستانی از پذیرش حقیقت سر باز زد و اثری از اهتمام او برای کمک به حل مشکل شكات فراوانش  به چشم نمی خورد.

هودرجی اظهار کرد: به شيوه جلسات پيشين در این جلسه نیز تعداد دیگری از کارشناسان، خبرگان و مطلعین اقتصادي، مالي وپولي  در رشته های مختلف عملیات های بانکی، فرش و ... حضور یافتند و مواردی را برای حضار و دادگاه توضیح دادند.

وی گفت: دادگاه با اختیار حاصل از ماده 369 آیین دادرسی کیفری پس از یک تنفس نیم ساعته دادرسی را ادامه داد که در نهایت و پس از هشت ساعت محاکمه، در سومین جلسه دادگاه پس از اخذ آخرین دفاعیات متهمین ختم رسیدگی را اعلام کرد.

هودرجی در پایان گفت: مطابق ماده 404 ناظر به ماده 374 قانون آیین دادرسی کیفری، دادگاه یک هفته زمان دارد تا رای خود را درباره این پرونده صادر کند و در نهایت با مهلت سه روزه مندرج در ماده 378  همان قانون برای تایپ رای انشا شده و تبدیل آن به دادنامه، حداكثر تا 10 روز پس از اختتام دادرسي، باید طرفين پرونده  را در جریان تصمیم نهایی خود قرار دهد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: