• چهارشنبه ۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۳
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9611-24314-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس هیات جانبازان و معلولین استان:

4 رشته ورزشی معلولین در سرپل‌ذهاب راه اندازی می‌شود

رئیس هیات جانبازان و معلولین استان با اشاره به بالا رفتن آمار معلولین شهرستان سرپلذهاب پس از زلزله اخیر، از راه اندازی چهار رشته ورزشی معلولین در این شهرستان خبر داد.

عزت الله پرنیان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه درحال حاضر درسطح دنیا 21 رشته ورزشی معلولین وجود دارد، اظهار کرد: از این تعداد در کشور مت 18 رشته و در استان کرمانشاه 16 رشته فعال است.

وی تعداد ورزشکاران معلول سطح استان را بین 300 تا 400 نفر اعلام کرد و افزود: دوومیدانی، وزنه برداری، فوتبال هفت نفره و قایقرانی چهار رشته ورزشی پارالمپیکی هستند که ورزشکاران معلول کرمانشاهی بیشتر به این رشته ها گرایش دارند.

رئیس هیات جانبازان و معلولین استان کرمانشاه به وضعیت رشته های ورزشی معلولین در شهرستانهای استان اشاره کرد و گفت: از آنجایی که راه اندازی تمام 16 رشته ورزشی معلولین در همه شهرستانهای استان هزینه  زیادی را در برداشت، از چندسال گذشته با توجه به استعداد و ظرفیت هرشهرستان یک رشته ورزشی را در آنجا فعال کردیم، بطوریکه هرشهرستان استان اکنون پایلوت یک رشته ورزشی است.

وی همچنین با بیان اینکه زلزله اخیر کرمانشاه به قطع نخاع و معلول شدن 100 نفر از مردم شهرستان سرپلذهاب منجر شد، گفت: درنظر داریم برای معلولین این شهرستان چهار رشته ورزشی شامل وزنه برداری، پینگ پنگ، بدمینتون و شنا را راه اندازی کنیم.

پرنیان در ادامه با اشاره به اینکه معلولیت نباید مانعی برای انجام ورزش شود، تصریح کرد: متاسفانه عده ای از خانواده ها فراموش کرده اند که باید فرزندان معلول خود را به انجام ورزش ترغیب کنند.

وی افزود: انجام ورزش علاوه بر کمک  کردن به کاهش مشکلات جسمی معلولان، باعث افزایش روحیه آنان نیز می‌شود.

رئیس هیات جانبازان و معلولین استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: حتی برای افرادی که دارای معلولیت شدید هستند، ورزش "بوچیا" در استان فعال شده و این گروه نیز برای فعالیت ورزشی مانعی ندارند.

وی ثبت نام از معلولین استان را در رشته های ورزشی رایگان اعلام کرد و یادآورشد: خانواده ها برای ثبت نام رایگان فرزندان معلول خود می توانند به دفتر هیات جانبازان و معلولان استان واقع در فرهنگیان فاز یک، مجموعه ورزشی حضرت عباس (ع) مراجعه کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: