• دوشنبه ۳۰ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9611-1085-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

امام جمعه کرمانشاه:

تهاجم فرهنگی از در و دیوار می‌بارد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه کار آموزش و پرورش  را کاری ریشه ای دانست و  اظهار کرد: باید آموزش و پرورش تا جایی که می تواند در جهت نهادینه کردن فرهنگ بومی و سبک زندگی اسلامی بین دانش‌آموزان تلاش کند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، آیت‌الله مصطفی علما در جلسه کمیته همکاری‌های آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه که امروز(30 بهمن) در دفتر امام جمعه کرمانشاه برگزار شد، دغدغه مهم رهبری را کار فرهنگی عنوان کرد و افزود: دشمن با همین حربه قصد ضربه زدن به ما را دارد، کما اینکه در سالهای اخیر تقریبا همه چیز زندگی ما را تحت تاثیر قرار داده است.

وی با بیان اینکه تهاجم فرهنگی شرایطی است که ما امروز در آن گیر افتاده‌ایم و هر طرف را که نگاه می کنی رنگ و بوی غیربومی بودن و تفکر خارجی‌ها را می بینی، تاکید کرد: امروز تهاجم فرهنگی از در و دیوار می بارد.

 امام جمعه کرمانشاه یادآور شد: اگر دقت کنیم تمام امور ما را فرهنگ غیربومی فراگرفته و نمود آن را می توان از آشپزخانه اپن گرفته تا طرز لباس پوشیدن و سبک زندگی نظاره گر بود.

آیت‌الله علما اضافه کرد: امروز حتی الگوی غذایی دانش‌آموزان هم تغییر کرده است. در گذشته دانش آموزان با خود نخود و کشمش به مدرسه می بردند، اما امروز چیبس و پفک جای آنها را گرفته است.

آیت‌الله علما با اشاره به اینکه ما سرمایه بزرگی به نام محتوا داشته و هیچ احتیاجی به دانش و تفکر سرمایه داری در کشور نداریم، تاکید کرد: باید سبک زندگی اسلامی را حفظ کرده و آن را از دست ندهیم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه سپس کار آموزش و پرورش  را کاری ریشه ای عنوان و اظهار کرد: باید آموزش و پرورش تا جایی که می تواند در جهت نهادینه کردن فرهنگ بومی و سبک زندگی اسلامی در بین دانش‌آموزان تلاش کند.

وی با اشاره به نقش آموزش و پرورش در تعلیم و تربیت دانش آموزان به عنوان نسل فردا بیان کرد: با تعلیم و تربیت دانش آموزان به دست افراد توانمند و مومن می توان به پرورش نسلی مومن امیدوار بود.

وی در ادامه با اشاره به بیانات دیروز(29 بهمن) مقام معظم رهبری و عذر خواهی ایشان از محضر خداوند و مردم به این دلیل که نتوانسته ایم عدالت اجتماعی را به معنای واقعی آن در جامعه پیاده کنیم، گفت: کررا گفته‌ام شان رهبری هدایت و جهت دهی و خط دهی است و شان مسئولین پیاده کردن این هدایت ها است.
 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: