• دوشنبه ۷ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-1984-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

استاندار کرمانشاه:

در رشد نرخ بیکاری استان همه مدیران مقصرند

استاندار كرمانشاه گفت: در رشد نرخ بیکاری استان همه مدیران مقصرند و این نرخ بالای بیکاری ماحصل عملکرد مدیران است.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، هوشنگ بازوند در كارگروه تسهيل و رفع موانع توليد استان با بيان اينكه مشكل بيكاري با حرف و صحبت درست نمي شود، گفت: بیکاری ساختار خانواده های استان را به چالش کشیده و از این بابت عذاب وجدان دارم.

 وی با بیان اینکه بايد تلاش كنيم موانع و بروكراسي پيچيده برسر راه سرمايه گذاري را برداريم، خاطرنشان ساخت: هرچه آمار بیکاری بالاتر می‌رود، جذب سرمایه گذار سخت‌تر می‌شود.

بازوند با بیان اینکه وضعیت نرخ بیکاری در استان یک فاجعه تاسف برانگیز است، ادامه داد: مردم از ما توقع دارند به هر شکلی شده سال آینده نرخ بیکاری را کاهش دهیم .

استاندار كرمانشاه با بیان اینکه  با بالا رفتن نرخ بیکاری در واقع مسوولین به مردم ضرر می‌رسانند، گفت: این میزهایی که ما به عنوان مدیر پشت آن نشسته ایم، اگر منفعت آن به زندگی مردم نرسد هیچ ارزشی ندارد.

وی افزود: سال آینده در خصوص بيكاري استان با كسي مماشات نمی كنيم و اگر مدير بانك يا سازماني در اين زمينه اقدامي نكند، به دنبال تغيير چنين مديري خواهيم بود.

بازوند گفت: میثاق نامه ای که با مدیران استان برای ایجاد اشتغال امضا کرده ایم در پایان سال ارزیابی و نتیجه آن را به اطلاع مردم می‌رسانیم و مدیرانی که به تعهد خود عمل نکنند جایی در مناسبات اداری استان ندارند.

بازوند اظهار کرد: در حضور میان مردم استان به مناسبت‌های مختلف مثل نمازهای جمعه، تنها خواسته مردم از ما ایجاد اشتغال به ویژه برای جوانان است.

وی عنوان کرد: باتوجه به وضعیت ویژه و بحران بیکاری در استان، از دستگاه ها و بانک ها توقع داریم نهایت انعطاف را برای ایجاد اشتغال و رفع موانع تولید داشته باشند.

استاندار کرمانشاه افزود: با توجه به مشكلات استان در خصوص نرخ بالاي بيكاري، اگر بانكي واحدي را تملك مي كند بايد به صورت مشروط آن طرح را تا سه ماه راه اندازي كند، در غير اينصورت هيچ بانكي حق تملك هيچ واحدي را ندارد.

وي اظهار کرد: بانك ها موظفند از هلدينگ هاي خود در تهران بخواهند كه در استان كرمانشاه سرمايه گذاري كنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: