• دوشنبه ۷ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9612-385-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

امام جمعه کرمانشاه:

روحانیون مسئول حفظ بصیرت مردم‌ مقابل انحرافات دشمنان هستند

نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه کرمانشاه گفت: روحانیون و علما مسئول حفظ بصیرت و آگاهی مردم در مقابل انحرافات دشمنان هستند.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، آیت الله مصطفی علماء در همایش تکریم روحانیون اهل سنت شهرستان پاوه، افزود: دشمنان اسلام از همان آغاز شکل گیری اسلام در تکاپوی ضربه زدن به اسلام و مسلمین بوده و هستند و حفظ مردم از توطئه های آنان بر عهده روحانیون و دانشمندان دین است.

وی گفت: پیامر(ص) در احادیث مختلفی  سفارش کرده اند که همواره با فقه و بصیرت به موضوعات نگاه شود و فقه به معنای این است که همه چیز را با دقت  و آینده نگری ببینیم تا  دچار گرفتاری نشویم.

وی افزود: امام خمینی(ره) می فرمودند که من برای هر حرف یا اقدامی  50 سال آینده را می بینم و بعد حرکت می کنم و همه علما و روحانیون بیاد اینگونه عمل کنند که جامعه اسلامی ما گرفتار نشوند.

 امام جمعه پاوه نیز در این همایش اظهار کرد: چهار دهه از عمر انقلاب اسلامی ایران می گذرد و مردم اورامانات در این سالها همانند مردم ایران سربلند از همه آزمایش های الهی و  مسایل و مشکلات ایجاد شده بیرون آمده اند.

ماموستا ملا قادر قادری گفت:  در این چهل سال برای حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خون های زیادی نثار شده و ایثارگریهای بسیاری از سوی همه مردم  سبب حفظ ایران شده است.

وی گفت: در سال 1359  مقامات بلند پایه آمریکا در عریستان نشستی داشتند که تصمیم و خروجی آن نشست ایجاد اختلاف میان شیعه و سنی در امت اسلامی  برای مقابله با انقلاب اسلامی ایران بود.  نتایج  آن نشست و تصمیات را امروز در سوریه و یمن و عراق می بینیم که قرار بود ایران هم امروز همانند آنها گرفتار باشد، اما با این ایثارگری ها و هوشیاری ملت و به لطف الهی امروز ایران درگیر این مشکلات نیست.

وی گفت: اما امروز خطراتی کشور و منطقه را تهدید می کند که می توان به بیکاری و پدیده های شوم اجتماعی مانند طلاق و اعتید که متاسفانه روبه افزایش است اشاره کردو اگر توجه ویژه و فوری به این موضوعات نشود مشکلاتی گریبان گیر کشور خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: