• دوشنبه ۷ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9612-485-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه:

اقتدار امروز کشور تنها با توپ و تانک ایجاد نشده است

معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه با اشاره به بی اثر بودن تمامی توطئه های دشمنان از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی گفت: دشمنان ظرفیت های انقلاب را می شناسند و لذا به هیچ عنوان دست از دشمنی با ما برنخواهند داشت.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، سردار سرتیپ محمد حسین سپهر در دومین کنگره شهدای دانشجو استان کرمانشاه که امروز(هفتم اسفند) در دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به اقتدار کنونی ایران اسلامی افزود: این اقتدار فقط با توپ و تانک بوجود نیامده و در سایه قدرت نظامی، دانش، همدلی مردم و رهبری مقام معظم رهبری بدست آمده و همه این مولفه ها در کنار هم سبب شده دشمنان به شکست در برابر ایران اذعان داشته باشند.

معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه گفت: امروز آقای ترامپ رئیس جمهور آمریکا، ایران اسلامی را قدرت مسلط منطقه می داند و اگر این نبود آمریکایی ها یک لحظه هم برای نابودی ایران اسلامی درنگ نمی کردند.

سپهر با اشاره به قدرت امنیتی و نظامی کشور افزود: امروز ایران اسلامی که دورتا دورش پر از ناامنی است، امن ترین کشور دنیا است و پیروان فرقه های دینی مختلف جدا از اختلافات جزیی که دارند، در کنار هم زندگی مسالمت آمیزی را سپری می کنند.

معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه سپس با اشاره به موقعیت کنونی کشور و پیشرفت های صورت گرفته در عرصه های مختلف در مقایسه با چهل سال گذشته اظهار کرد: تلاش و کار مجاهدانه، ایثار و شهادت و سخت کوشی ملت و دست و پنجه نرم کردن آنها با استکبار در پرونده چهار دهه انقلاب اسلامی ایران مفتوح است.

وی با اشاره به ضرورت حرکت در مسیر تولید علم گفت: تولید علم برای ما آقایی می آورد.

سپهر با بیان اینکه امروز ایران اسلامی از نظر سرعت علم مقام دوم دنیا را دارد، اضافه کرد: امروز ایران اسلامی جایگاه 16 تولید علمی دنیا را به اعتراف مراکز دانش بین المللی در اختیار دارد.

 وی با اشاره به اینکه یک و نیم درصد دانش سرشار دنیا را دانشگاه های ما تولید می کنند، گفت: آمریکایی ها قبل از مذاکرات برجام اعتراف کرده بودند که اگر ایران را تحریم نکنند، ظرف 10 سال آینده چهارمین قدرت دانشی دنیا خواهد شد.

 سپهر دانش سرشار را یکی از مهمترین مولفه های اقتدار هر کشوری برشمرد و افزود: رمز اول موفقیت دانش سرشار و علم است که در کنار قدرت امنیتی و دفاعی، دو پایه قدرتمند برای هر جامعه ای جدا از توحیدی بودن و یا نبودن آن به شمار می رود.

وی افزود: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ایران بیشترین تحریم ها علیه کشور ما تحریم های علمی بوده، به نحوی که در خیلی از رشته های خاص در استفاده از فناوری ها و دانش روز کشور ما را تحریم کرده اند.

 سپهر تجهیزات دفاعی پیشرفته امروز کشور را مرهون تلاش دانشگاه و دانشگاهیان دانست و اضافه کرد: آنچه ایران اسلامی از اقتدار نظامی، دفاعی و امنیتی کسب کرده در سایه حضور قدرتمند دانشمندان ایرانی بوده است.

وی با اشاره به برند بودن صنایع دفاعی کشور در دنیا افزود: امروز ایران اسلامی از نظر دانش هوافضا در دنیا رتبه سیزدهم و در منطقه رتبه اول را در اختیار دارد و همه اینها در حالیست که این دانش را از 10، 12 سال گذشته شروع کرده ایم.

 وی اضافه کرد: امروز ایران اسلامی در حوزه سلول های بنیادی رتبه دوم دنیا، در زمینه پزشکی جزو 10 کشور برتر دنیا، در فناوری نانو جایگاه هشتم دنیا و چهارمین قدرت سایبری دنیا است.

 سپهر تصریح کرد: با وجود همه این پیشرفت‌های کشور در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی معلوم است که دشمنان دست از مبارزه و دشمنی با ما بر نخواهند داشت، چراکه اصلا قرار نبود انقلاب اسلامی به پیروزی برسد و این همه پیشرفت کند.

وی اشاره ای هم به سالهای دفاع مقدس داشت و افزود: در جریان هشت سال دفاع مقدس 14 کشور برای صدام سرباز می فرستاد و کشورهای زیادی صدام را تجهیز کردند و اصلا قرار نبود ایران اسلامی بعد از جنگ تحمیلی باقی بماند و همه این قرارها را شهدا با مجاهدت های خود به هم زدند.

 سپهر اضافه کرد: در 200 سال گذشته به علت بی عرضگی والیان 70 درصد خاک ایران به بیگانگان واگذارشده، اما در جریان سال های دفاع مقدس حتی یک وجب از خاک ایران اسلامی به بیگانگان واگذار نشد.

وی با اشاره به وجود 17 هزار شهید ترور در کشور گفت: این حجم از ترور علیه شخصیت های یک کشور می توانست هر کشوری را از هستی ساقط کند.

سپهر جنگ تمدن غربی و اسلامی را یکی دیگر از نقشه های شوم دشمنان برای ضربه زدن به انقلاب عنوان کرد که چون راه به جایی نبرد، آنها را به سمت جنگ درون تمدنی سوق داد تا مسلمانان را به جان هم انداخته و از این طریق به اهدافشان برسند که این راهبرد هم راه به جایی نبرد.

معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه وی اضافه کرد: با تکیه بر دو مولفه اقتدار دفاعی و علمی می توان دیگر مشکلات از جمله مشکلات اقتصادی و معیشتی را حل کرد، کما اینکه قدرت های بزرگ دنیا از جمله آمریکا به این موضوع اذعان دارند.

  سپهر به راهبردهای عالی برای حل مشکلات اقتصادی، فرهنگی، معیشتی، علمی و ... اشاره کرد و افزود: به فضل خدا و با کمک توان علمی کشور این مشکلات نیز رفع خواهند شد.

معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه اضافه کرد: امروز  ایران اسلامی قدرت تولید غذا برای 400 میلیون نفر و قدرت اداره 500 میلیون نفر جمعیت را دارد، به شرطی که خام فروشی را کنار گذاشته که تحقق این مهم همت مسئولین و دانشگاهیان را می طلبد


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: