• سه شنبه ۸ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-486-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

شرکت قریب 20 هزار نفر در دوره‌های آموزش فنی‌‌وحرفه‌ای کرمانشاه

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه گفت: از ابتدای امسال تاکنون 19 هزار و 805 نفر در دوره های آموزش فنی و حرفه ای شرکت کرده‌اند.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، احسان ایمانی‌هرسینی اضافه کرد: این تعداد شرکت کننده بیش از سه میلیون و 945 هزار و 639نفر ساعت آموزش را در پنج خوشه خدمات، صنعت، کشاورزی، فرهنگ و هنر و فناوری راهبردی فرا گرفته اند.

ایمانی‌هرسینی با تأکید بر نقش آموزشهای فنی و حرفه ای بر اشتغالزایی و کارآفرینی گفت: آموزشهای فنی و حرفه‌ای به سبب انعطاف پذیری نشأت گرفته از خصیصه‌های بازار کار و اوضاع اقتصادی کشور و نیز به دلیل آموزش و ایجاد مهارتهای لازم در افراد برای توانایی در احراز مشاغل، نقش به سزایی در اشتغال دارد .

ایمانی هرسینی با بیان اینکه جایگاه و نقش توسعه مهارت آموزی و آموزش های فنی و حرفه ای در تحقق اقتصاد مقاومتی بی بدیل و اثرگذار است، گفت: توسعه آموزش های فنی و حرفه ای در شرایط کنونی برای اقتصاد و فرهنگ کشورلازم و ضروری است.

وی با اشاره به ارتباط تنگاتنگ مهارت آموزی و اقتصاد مقاومتی، گفت:  آموزش های فنی و حرفه ای جایگاه بسیار مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی داشته و یکی از ارکان مهم این موضوع محسوب می شود.

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه سپس با بیان اینکه در راستای طرح تجهیز کارگاه های آموزشی اتومکانیک فنی و حرفه ای کشور کارگاه های اتومکانیک این استان نیز تجهیز شد، گفت: در این طرح 24 دستگاه خودروی جدید در کارگاه های رشته اتومکانیک و تعمیر اتومبیل های سواری مستقر شد.
 
وی با بیان اینکه این خودروها صرفا آموزشی بوده و پلاک نمی شوند و باهدف به روز رسانی کارگاهای اتومکانیک تهیه شده، عنوان کرد: خودروهای خریداری شده پس از تاکید ریاست جمهوری مبنی بر افزایش مهارت آموزی با استانداران صورت گرفت.
 
ایمانی هرسینی تصریح کرد: این خودروها به عنوان یک ابزار تجهیزاتی و آموزشی در کارگاه ها مورد استفاده کارآموزان قرار می گیرد و بخش عمده ای از مبانی کار تعمیرات خودرو را برای آموزش در کارگاه های مراکز آموزش فنی وحرفه ای استان را تأمین می کند.
 
وی گفت: کارگاه های اتومکانیک در مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان های کرمانشاه، صحنه، هرسین، کنگاور، روانسر، جوانرود، پاوه، ثلاث باباجانی، اسلام  آبادغرب، دالاهو، سرپل ذهاب، قصرشیرین و گیلانغرب فعال است که هر کارگاه ظرفیت آموزش 15 نفر در هر دوره آموزشی را دارد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: