• سه شنبه ۸ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9612-685-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

امام جمعه موقت تهران:

آنهایی که دغدغه نشاط جوانان را دارند، به فکر حل مشکل اشتغال باشند

امام جمعه موقت تهران گفت: آنهایی که دغدغه نشاط جوانان را دارند، به فکر حل مشکل اشتغال آنان باشند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه آیت الله کاظم صدیقی در مراسم اختتامیه همایش‌های "غدیر پژوهی" و "نجات بخشی و آینده جهان" که امروز (هشتم اسفند) در تالار انتظار کرمانشاه برگزار شد، با تاکید بر ضرورت گفتمان سازی برای نهادینه کردن سبک زندگی اسلامی، گفت: باید برای آشنا کردن و اسوه قرار دادن امثال امام علی(ع) در جامعه برنامه ریزی شود.

آیت الله صدیقی امیرالمومنین(ع) را جامع همه صفات والای انسانی برشمرد و افزود: علی اسم اعظم است. حضرت علی(ع) محک و شاخص خوبی و بدی است و ولایت فقیه در او تجلی پیدا کرده است.

امام جمعه موقت تهران امام علی(ع) را تربیت یافته مکتب پیامبر اکرم(ص) دانست و افزود: دلبری و جاذبه امیرالمومنین(ع) ریشه در باطن پیامبر دارد.

وی امیرالمومنین را در جهاد یگانه عالم برشمرد و افزود: کار او با کار مقدس مآبان قابل قیاس نیست، چرا که او همراه پابرهنگان است.

دبیر کل بنیاد بین المللی غدیر با تاکید بر اینکه امام علی(ع) از قرآن جدا نمی شود، گفت: باید منشور حکومت علی (ع) در مملکت‌داری الگوی مسئولین باشد، چراکه اقتصاد و فرمایشات و نهیب های ایشان متوجه مدیران بی لیاقت است.

 مردم
با بی‌لیاقتی‌ها منازعه دارند

وی با تاکید بر اینکه مردم  برای مال با مسئولین منازعه ندارند، گفت: مردم  برای رسیدن به اهداف نظام از جانشان مایه می گذارند، اما با بی لیاقتی ها منازعه دارند.

آیت الله صدیقی سپس با اشاره به خلیفه اللهی انسان از سوی خداوند، اذعان کرد: خداوند این خلیفه اللهی را از همه انسان ها مطالبه خواهد کرد، لذا باید صفات خداوند در انسان متجلی شود.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: خداوند به بشر ویژگی‌های خاصی عنایت کرده که یکی از ویژگی‌ها آزاد بودن است. انسان به واسطه آزاد بودن امکان انحراف دارد و این در حالیست که خدواند مسیر هدایت را به او نشان داده تا او با قدرت اختیار خود در مسیر خداوند قرار گرفته و به زندگی خود رنگ خدایی بدهد.

وی در ادامه با بیان اینکه هیچ چیز در برابر قدرت خداوند اهمیت ندارد، گفت: اگر این باور در وجود انسان ها نهادینه شود، آنها از هیچ قدرتی هراس نخواهند داشت.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به توان بالای نظامی صدام در جنگ هشت ساله علیه ایران اسلامی و  تجهیز او توسط خیلی از کشورهای دنیا، گفت: زمانی که بیلان این تجهیزات نظامی به امام خمینی(ره) ارائه شد، همه حاضران به واهمه افتادند، اما امام خمینی(ره) خم به ابرو نیاورده و فرمودند آنچه جنگ را اداره می کند اسلحه نیست، بلکه قدرت خداوند است.

عبادت بی ولایت بی فایده است

آیت الله صدیقی در ادامه اشاره ای هم به ماجرای سجده نکردن شیطان در برابر انسان  و نافرمانی‌اش از خداوند داشت و افزود: این موضوع نشان از این دارد که نماز و روزه و عبادت بی ولایت بی فایده است، کما اینکه شش هزار سال عبادت شیطان با یک اطاعت نکردن او فرو ریخت.

آیت الله صدیقی با بیان بیان اینکه خدواند شیطان را به دلیل اطاعت نکردن طرد و گرفتار حجاب کرد افزود: در این انقلاب نیز اطاعت از ولایت مطلقه فقیه یکی از ارکان اساسی و خط سعادت است.

آیت الله صدیقی انقلاب اسلامی را انقلاب فاطمی دانست و گفت: خداوند کسانی که اهدافی غیرخدایی داشته باشند را می شناسد و چهره های آنها را آشکار می کند، کما اینکه این اتفاق در مورد بنی صدر و دیگر افراد پس از او که برای خدمت نیامده بودند، افتاد.

بیکاری جوانان را افسرده کرده است


امام جمعه موقت تهران با مطرح کردن این پرسش که مگر هیچ راه دیگری برای ایجاد نشاط در جوانان بجز گناه نیست که عده ای به دنبال برگزاری کنسرت در شب شهادت حضرت زهرا(س) برای ایجاد  نشاط در جوانان هستند، گفت: اینگونه کارها نه تنها نشاط نیست، بلکه وزر و وبال است.

آیت الله صدیقی تاکید کرد: آنهایی که دغدغه نشاط جوانان را دارند بروند برای حل مشکل اشتغال جوانان که آنها را افسرده کرده، فکری بکنند.

امام جمعه موقت تهران در ادامه گناه سیاسی را گناهی بزرگ عنوان کرد و افزود: کسانی که در نظام باب بی‌عفتی، فساد، رشوه و ارتباط با بیگانه را باز کرده اند، تا روز قیامت در هر گناهی که در پی اقدامات آنها صورت بگیرد، سهیم هستند.

آیت الله صدیقی اضافه کرد: سیاسیونی که نظام معنوی را به هم می زنند، در همه گناهان گناهکاران شریک هستند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: