• شنبه ۱۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-2884-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی کرمانشاه:

کمبودی برای تامین اقلام مورد نیاز شب عید مردم استان نداریم

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به تدارک اقلام مورد نیاز شب عید مردم، گفت: هیچ کمبودی برای تامین اقلام مورد نیاز شب عید مردم استان نداریم.

علی‌اصغر بهمنی‌پور در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به در حال توزیع بودن 1540 تن برنج با نرخ مصوب دولتی در بازار، اظهار کرد: در حال حاضر 400 تن برنج هندی "پی آر11"، 540 تن برنج هندی"1121" و 600 تن برنج هومالی تایلندی با قیمت‌های مصوب دولتی در حال توزیع در بازار استان است.

بهمنی‌پور قیمت هر کیلوگرم برنج هندی "پی‌‌آر 11" را درب انبار 23 هزار ریال اعلام کرد و افزود: این برنج با قیمت هر کیلوگرم 26 هزار ریال به دست مشتری می‌رسد.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه قیمت هر کیلوگرم برنج هندی 1121 را درب انبار 52 هزار ریال دانست و گفت: این برنج با قیمت هر کیلوگرم 56 هزار ریال به دست مصرف‌کنندگان می‌رسد. قیمت هرکیلوگرم برنج "هومالی تایلندی" نیز درب انبار 36 هزار ریال بوده و این برنج نیز با قیمت مصرف کننده هر کیلوگرم 39 هزار ریال به دست مشتری می‌رسد.

بهمنی‌پور با اشاره به آغاز توزیع برنج با نرخ مصوب دولتی برای تامین برنج شب عید کرمانشاهیان، گفت: توزیع برنج در این مرحله از 20 بهمن ماه در سطح فروشگاه‌های زنجیره‌ای، فروشگاهای کارمندی و کارگری، نمایشگاه‌های عرضه مستقیم تنظیم بازار و... آغاز شده و تا 15 اسفند ماه ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به ادامه دار بودن توزیع برنج با نرخ مصوب دولتی در استان، اضافه کرد: مرحله دوم توزیع برنج با نرخ مصوب دولتی از 15 اسفند ماه آغاز و تا 15 فروردین ادامه خواهد داشت.

بهمنی‌پور اضافه کرد: برنج بر اساس جمعیت شهرستانی در شهرستان های مختلف استان توزیع شده و هیچ کمبودی برای تامین برنج مورد نیاز مردم به هر میزان که تقاضا باشد، وجود ندارد.

بهمنی‌پور در ادامه با اشاره به ذخیره سازی 100 تن گوشت قرمز و 640 تن گوشت مرغ منجمد گفت: توزیع گوشت تا 15 فروردین ماه و حتی پس از آن نیز  در صورت استقبال مردم استان ادامه پیدا خواهد کرد.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه یادآور شد: همچنین گوشت گرم گوساله وارداتی بسته بندی وکیوم شده دو کیلوگرمی با قیمت هر کیلوگرم 28 هزار و 500 تومان و 27 هزار و 500 تومان(بسته به دو یا سه تکه بودن آن) در اختیار مردم استان قرار می‌گیرد.

 وی با اشاره به تدارک میوه لازم برای تنظیم بازار شب عید در استان کرمانشاه از خرید و موجود بودن 700 تن پرتقال و 300 تن سیب در سردخانه های استان خبر داد و افزود: این میزان کافی بوده و کمبودی برای توزیع میوه نداریم.

بهمنی‌پور با اشاره به اینکه توزیع میوه شب عید  بر اساس نظر کارگروه تنظیم بازار احتمالا از 25 اسفند ماه آغاز خواهد شد، گفت: میوه با نرخ مصوب دولتی با قیمت 10 تا 15 درصد زیر قیمت بازار عرضه خواهد شد.

به گفته بهمنی‌پور سال گذشته 300 تن سیب و هزار تن پرتقال برای تنظیم بازار شب عید استان کرمانشاه در نظر گرفته شده بود که مازاد بر نیاز استان بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: