• یکشنبه ۱۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9612-496-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

معاون فرمانداری کرمانشاه:

باید سرمایه‌گذاران را جذب کرمانشاه کنیم

 معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرمانداری کرمانشاه سرمایه گذاریدر بخش تولید را در رفع معضل اشتغال موثر عنوان کرد و افزود: باید سرمایه‌گذاران را جذب کرمانشاه کنیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه علی قبادی در جلسه شورای کشاورزی شهرستان کرمانشاه با تاکید بر اینکه برای حل معضل اشتغال باید سرمایه گذاران را جذب استان کنیم، این کار را مستلزم نهادینه کردن فرهنگ کار و تلاش دانست.

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرمانداری کرمانشاه با اشاره به اهمیت نهادینه کردن فرهنگ کار و تلاش در جامعه، یکی از ریشه‌های آمار بالای بیکاری در کرمانشاه را نبود فرهنگ کار بین کرمانشاهیان عنوان کرد.

قبادی با اشاره به اینکه خیلی از مراجعان  به فرمانداری مشکل اشتغال دارند، اظهار کرد: متاسفانه تقریبا همه افراد جویای کار به دنبال کارهای پشت میز نشینی هستند، لذا باید در وهله اول برای نهادینه کردن فرهنگ کار در جامعه تلاش کرد.

وی در ادامه با تاکید بر کشاورزی بودن شهرستان کرمانشاه، افزود: با استفاده از ظرفیت های بخش کشاورزی می‌توان برای رفع معضل بیکاری گام های مهمی برداشت.

قبادی سپس با اشاره به وجود مشکل تنظیم بازار در شهرستان کرمانشاه، استان و حتی کشور، افزود: به دلیل عدم توجه به برنامه ریزی در بخش کشاورزی همواره شاهد افت و خیز قیمت محصولات کشاورزی هستیم، به نحوی که یک سال سیب زمینی به کیلویی 200 تومان می رسد و سال دیگر به کیلویی دو هزار تومان.

معاون برنامه‌ریزی و عمرانی فرمانداری کرمانشاه با بیان اینکه جهاد کشاورزی با تدوین و اجرای برنامه های ترویجی می تواند این مشکلات را کم کند، گفت: باید بخش‌های مختلف کشاورزی با هم انسجام داشته باشند و این در حالیست که این انسجام در شرایط فعلی در بخش کشاورزی دیده نمی‌شود.

خسرو زرافشانی رئیس نظام صنفی کشاورزی شهرستان کرمانشاه نیز در این جلسه با انتقاد از اینکه خیلی از کشاورزان کرمانشاهی اراضی خود را برای کشت در اختیار کشاورزان استان هایی مثل همدان و اصفهان قرار می‌دهند، گفت: چند سالی است که این کشاورزان اقدام به اجاره زمین های کشاورزان کرده و محصولاتی مثل سیب زمینی در این اراضی کشت می شود.

 زرافشانی با اشاره به اینکه باید کشاورزان خودمان را سیب زمینی کار کنیم، تاکید کرد: باید کاری کنیم تا کشاورزان بجای اینکه اراضی خود را به کشاورزان دیگر استان ها اجاره بدهند، خودشان در اراضی خودشان سیب زمینی بکارند.
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: