• شنبه ۱۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-4284-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

شرینی شب عید در کرمانشاه گران نمی‌شود

رئیس اتحادیه قنادان کرمانشاه با بیان اینکه عید امسال قیمت شیرینی در کرمانشاه افزایش نخواهد داشت، گفت: آنقدر بر فعالیت قنادی‌ها نظارت داریم که امکان تخلف وجود ندارد.

محمدرضا ناصری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، نان نخودی، گردویی، نارگیلی، زبان و شیرینی دانمارکی را بیشترین شیرینی‌های مورد علاقه مردم کرمانشاه برای شب عید دانست و افزود: اکثر مردم خرید شیرینی را از چهار، پنج روز قبل از عید آغاز می‌کنند.

وی ادامه داد: در این ایام به دلیل شلوغی و ازدحام قنادی‌ها ممکن است شیرینی با کیفیت خوب به دست مردم نرسد و بهتر است مردم خرید خود را زودتر آغاز کنند.

رئیس اتحادیه قنادان کرمانشاه درباره قیمت انواع شیرینی نیز خاطرنشان کرد: اکنون  قیمت هر کیلو شیرینی نخودی کیلویی 14 هزار تومان، شیرینی دانمارکی کیلویی 12 هزار تومان، زبان و پاپیونی 12 هزار تومان، گردویی 19 تا 20 هزار تومان و نارگیلی کیلویی 18 هزار تومان است.

وی تاکید کرد: علی رغم افزایش هزینه‌های زیادی که داشتیم، امسال هیچ تغییری در قیمت شیرینی شب عید نداریم. برای مثال اکنون قیمت پودر نارگیل کیلویی 24 هزار تومان شده و یا تخم مرغ از کارتنی 60 هزار تومان به کارتنی 108 هزار تومان رسیده، اما قیمت شیرینی افزایش نیافته است.

ناصری از افزایش نظارت بر قنادی‌ها در آستانه شب عید هم خبر داد و عنوان کرد: دانشگاه علوم پزشکی، استاندارد، اتاق اصناف، بازرسان اتحادیه و سازمان صنعت، معدن و تجارت نظارت کافی بر قنادی‌ها و حتی کارگاه‌های آنها دارند و امکان هیچ تخلفی وجود ندارد.

وی از فعالیت 80 تا 90 قنادی درجه یک و حدود 100 قنادی درجه دو در کرمانشاه یاد کرد و افزود: همه قنادی‌های درجه یک شیرینی خوب و با کیفیت عرضه می‌کنند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: