• سه شنبه ۱۵ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-4684-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

چغاله‌بادام کیلویی 80 هزار تومان!

با نزدیک شدن فصل بهار کم کم نوبرانه‌ها به بازار آمده و در گوشه و کنار شهر دستفروشان بساط فروش "چغاله بادام" را روی گاری و سینی برپا کرده‌اند.

اگرچه هر میوه‌ای که تازه وارد بازار شده کمی گرانتر به فروش می‌رسد، اما قیمت چغاله بادام بیش از حد معمول گران است و هر 250 گرم آن حدود 20 هزار تومان به فروش می‌رسد، یعنی کیلویی 80 هزار تومان!

این قیمت بالا مانع خرید چغاله بادام توسط مردم نمی‌شود و دستفروشان با همین قیمت بالا هم مشتری خاص خود را دارند و احتمالا در این ایام سود بسیار زیادی عایدشان می‌شود.

این در حالیست که چغاله بادامی که اکنون وارد بازار شده کیفیت و طعم آنچنان خوبی هم ندارد و دانه‌های آن ریز و گاهی تلخ است.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی فروشان کرمانشاه درباره وضعیت چغاله بادام در بازار گفت: بادام نوبرانه‌ای که اکنون وارد بازار شده از میدان بار نمی‌آید، بلکه افراد به صورت شخصی و گاهی حتی با اتوبوس این چغاله بادام را از "جنوب شیراز" به کرمانشاه می‌آورند.

سید علی حسینی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: گاهی این چغاله بادام توسط واسطه‌ها به کرمانشاه می‌آید و سپس وارد بازار می‌شود و از همین رو قیمت آن بالا است.

وی با بیان اینکه قیمت دقیق فعلی چغاله در بازار مشخص نیست  و بر اساس عرضه و تقاضا به فروش می‌رسد، ادامه داد: کم کم چغاله بادام سایر مناطق از جمله مناطق گرمسیری کرمانشاه به بازار می‌آید و قیمت آن کم خواهد شد.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی فروشان کرمانشاه زمان ورود چغاله بیشتر به بازار را معمولا بعد از عید دانست که از نواحی مانند شهریار و کرج هم بادام به منطقه ما می‌رسد.

به گفته حسینی، چغاله سرپل ذهاب و قصرشیرین نیز بعد از عید وارد بازار می‌شود و احتمالا قیمت آن تا کیلویی هشت تا 10 هزار تومان برسد.

وی تاکید کرد: چغاله بادام معمولا تا اواخر اردیبهشت در بازار وجود دارد.

عیسی حاج علیانی رئیس اتحادیه بارفروشان کرمانشاه نیز گفت: چغاله بادام بهار هنوز وارد میدان بار کرمانشاه نشده  و چغاله‌ای که اکنون در بازار وجود دارد از مسیر میدان بار وارد بازار نشده است.

وی ادامه داد: قیمت چغاله به دلیل اینکه هنوز مقدار آن در بازار زیاد نیست، گران است و کم کم با ورود چغاله بادام زیاد به میدان بار و عرضه آن در بازار قیمت‌ها بسیار پایین می‌آید.

حاج علیانی به مردم توصیه کرد فعلا برای خرید چغاله بادام عجله نکنند زیرا قیمت آن به زودی پایین خواهد آمد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: