• شنبه ۱۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۵
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9612-14614-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس هیات پزشکی ورزشی استان:

بیشترین مصدومان ورزش کرمانشاه "کشتی گیران"هستند

رئیس هیات پزشکی ورزشی استان کرمانشاه بیشترین مصدومیت ورزشکاران کرمانشاه را در رشته‌های کشتی، فوتبال، تکواندو و کاراته اعلام کرد.
 
سعید کاظمی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، جمعیت ورزشکاران دارای بیمه ورزشی استان را 70 هزار نفر اعلام کرد و گفت: ورزشکاران سازمان یافته استان 3.5 درصد از جمعیت استان را تشکیل می‌دهند که سهم مردان از این جمعیت 50 هزار نفر و بانوان 20 هزار نفر است.

وی با بیان اینکه هیات پزشکی ورزشی به عنوان پشتیبان ورزش قهرمانی و سلامت همگانی به آحاد جامعه ورزش استان خدماتی همچون خدمات تشخیصی، مشاوره ای، درمانی و آموزشی ارائه می دهد، اظهارکرد: کلینیک تخصصی پزشکی ورزشی استان با دارا بودن بخش جراحی ارتوپدی، مغز و اعصاب و ستون فقرات، متخصص داخلی، پزشک عمومی، متخصص طب ورزشی، متخصص حرکات اصلاحی و آسیب شناسی ورزشی، متخصصین تغذیه ورزشی و روانشناسی ورزشی، تمام خدمات سرپایی و اعمال جراحی مورد نیاز ورزشکاران مصدوم را انجام می‌دهد. 
 
کاظمی افزود: ورزشکاران دارای بیمه ورزشی استان این خدمات را با 80 درصد تخفیف تعرفه های دولتی دریافت می کنند.

رئیس هیات پزشکی ورزشی استان کرمانشاه کلینیک فیزیوتراپی و توانبخشی این هیات را یکی از  مجهزترین مراکز درمانی و توانبخشی ورزشی کشور دانست و تصریح کرد: سالانه به بیش از پنج هزار ورزشکار استان در سطوح مختلف همگانی و قهرمانی خدمات درمانی و توانبخشی ارائه می شود.

وی همچنین تاکید کرد: تعدادی از ورزشکاران استانهای همجوار نیز برای دریافت این خدمات به کرمانشاه مراجعه می کنند.
 
کاظمی پرداخت هزینه درمانی به ورزشکاران آسیب دیده و بازگشت و ریکاوری سریع آنان به عرصه ورزش را از سیاست های مهم این هیات عنوان کرد.

 کاظمی  بیشترین آسیب دیدگی ها بین ورزشکاران را در رشته های کشتی، فوتبال، تکواندو و کاراته عنوان کرد و گفت: بیشترین نواحی آسیب دیده نیز زانو، مچ پا و شانه ورزشکاران  است.
 

وی افزود: از آنجایی که بیشترین آسیب دیدگی ورزشکاران کرمانشاهی از ناحیه "زانو" است، باید شرایطی برای ورزشکاران بوجود آوردیم تا این نوع از آسیب ها به حداقل برسد.

به گفته این مسئول آمادگی جسمانی، اصلاح تکنیک و تاکتیک ورزشکاران، مناسب سازی و استانداردسازی محیط های ورزشی، مراجعه به موقع برای تشخیص و درمان آسیب، توجه به ریکاوری مناسب بعد از درمان و استاندارد سازی ابزار و تجهیزات ورزشی مورد استفاده ورزشکاران به کاهش آمار مصدومیت ها کمک خواهد کرد.

رئیس هیات پزشکی ورزشی استان کرمانشاه یادآورشد: همچنین نظارت و دانش مربیان می تواند تاثیر بسزایی در حفظ و ارتقا سلامت  ورزشکاران داشته باشد.

کاظمی در ادامه به برگزاری کارگاه های آموزشی با رویکرد مهارتی توسط این هیات اشاره کرد و گفت: کارگاه های تغذیه ورزشی، روانشناسی ورزشی، تمرینات ورزشی در آب، حرکات اصلاحی، ورزش کودکان، استعدادیابی وررشی، احیاءقلبی ریوی و... از مهم ترین این کارگاه ها هستند که بصورت مستمر هرساله برگزار می شود.
 
وی با بیان اینکه این هیات امسال 4500 ساعت رقابت های ورزشی رشته های مختلف در سطوح گوناگون را پوشش پزشکی داده، افزود: تلاش کمیته پزشکی مسابقات هیات در رقابت های ورزشی ارائه خدمات بموقع در محل حادثه و انتقال سریع مصدوم به مراکز درمانی جهت کنترل و محدود کردن میزان آسیب است.
 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: