• چهارشنبه ۱۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-15014-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

افتتاح هوشمندسازی 13 تقاطع کرمانشاه

60 درصد تقاطع‌های کرمانشاه "هوشمند" شدند

آیین افتتاح هوشمندسازی 13 تقاطع کرمانشاه، با حضور شهردار و جمعی از مسئولین شهرداری، امروز (16 اسفند) برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، افشین لرزنگنه معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه در این مراسم با بیان اینکه در هوشمندسازی تقاطع ها سنسورهایی کف خیابان نصب می شود، گفت: این سنسورها تردد شمار هستند و با توجه به حجم ترافیک عبوری و حجم باقی مانده پشت چراغ راهنمایی، بصورت نرم افزاری تعیین می کند که فاز سبز یا قرمز چراغ راهنمایی تقاطع چه میزان طول بکشد که ترافیک روان شود.

وی افزود: پیش از این 9 تقاطع شهر کرمانشاه هوشمندسازی شده بود و در حال حاضر با 13 تقاطعی که امروز افتتاح هوشمندسازی آن را داریم، مجموعا 60 درصد تقاطع های شهر کرمانشاه هوشمند می شود.

لرزنگنه تصریح کرد: در کنار بحث هوشمندسازی تقاطع‌ها، بحث کنترل ترافیک با استفاده از دوربین را هم پیگیری می‌کنیم.

وی افزود: هم اکنون سه نوع دوربین کنترل ترافیک در جهان استفاده می‌شود که یک نوع آن دوربین نظارت تصویری است.

 وی گفت: هم اکنون 18 دوربین نظارت تصویری در سطح معابر شهر کرمانشاه نصب است و 200 دوربین دیگر هم خریداری شده که به زودی کار نصب آنها آغاز می شود و با نصب این تعداد دوربین کمتر معبری از شهر کرمانشاه باقی می ماند که در دید ما نباشد.

 لرزنگنه در ادامه دوربین های ثبت تخلف را نوع دیگر دوربین های کنترل ترافیک عنوان کرد و افزود: این دوربین ها با توجه به کدهای تخلفاتی که روی آنها ثبت شده، در صورت مشاهده هر تخلف ترافیکی آن را ثبت می کنند.

 وی افزود: در حال حاضر از این نوع دوربین ها نداریم، اما تهیه آن را در برنامه داریم.

 لرزنگنه اظهار کرد: مدل دیگر دوربین های کنترل ترافیک، دوربین های بزرگراهی یا کنترل سرعت است که هم اکنون 18 دوربین از این نوع مدل در بزرگراه های سطح شهر نصب است.

معاون شهرداری کرمانشاه افزود: این نوع دوربین ها عمدتا در بزرگراه ها کاربرد دارند و در صورت مشاهده سرعت غیرمجاز آن را ثبت کرده و برگه جریمه صادر می کند.

 وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر با این تعداد دوربین بزرگراه های اصلی کرمانشاه پوشش داده شده و برنامه توسعه هم در این زمینه داریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: