• شنبه ۱۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-15714-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

نایب رئیس انجمن صنایع نساجی ایران:

سهم 13 درصدی صنعت نساجی از اشتغال/ کمبود"پنبه"داریم

نایب رئیس انجمن صنایع نساجی ایران گفت: 13 درصد از اشتغال ایران مربوط به صنعت نساجی است.

علیمردان شیبانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه صنعت نساجی ایران در بسیاری از زمینه ها می تواند نیاز بازار داخلی را تامین کند، اظهار کرد: در بحث پارچه صنایع نساجی ما می‌توانند 70 درصد از نیاز بازار داخلی را تامین کنند، اما لازمه این کار تامین مواد اولیه است که اکنون با این مشکل مواجه ایم.

وی ادامه داد: پبنه یکی از مواد اولیه مورد نیاز در صنعت نساجی است که در بهترین حالت سالانه 50 تا 60 هزار تن پنبه داریم، درحالیکه دستگاه های نصب شده ما به 180 تا200 هزار تن پنبه نیاز دارند.

وی با اعلام اینکه 13 درصد از کل اشتغال کشور مربوط به صنعت نساجی است، گفت: درحال حاضر 10هزار واحد نساجی دارای پروانه در کشور وجود دارد که اکثر آنان فعال هستند.

 شیبانی با تاکید براینکه صنعت نساجی ایران از قاچاق پوشاک لطمه  بسیاری می بیند، عنوان کرد: مسئولین باید به موضوع جلوگیری از ورود پوشاک قاچاق و لطمه ای که به صنعت نساجی ایران وارد می کند، بیشتر توجه کنند.

وی خاطرنشان کرد: صنعتگران نساجی کشور با واردات پوشاک از مرزهای رسمی کشور مشکلی ندارند، اما باید به همان اندازه ای که مالیات و عوارض برای پوشاک داخلی در نظرگرفته می شود، برای کالاهای خارجی نیز لحاظ شود.

نایب رئیس انجمن صنایع نساجی ایران همچنین به موضوع تجهیزات و ماشین آلات صنایع نساجی ایران اشاره کرد و افزود: از آنجایی که 98 درصد صنعت نساجی ایران توسط بخش خصوصی اداره می شود، واحدها سعی می کنند در حد توان بهترین ماشین آلات را خریداری کنند.

وی با بیان اینکه در طول هشت سال تحریم ایران صنعت نساجی با مشکلات بسیاری مواجه شد، اظهار کرد: هرچند این تحریم ها پیشرفت ما را عقب انداخت، اما درعین حال باعث شد صنعتگران ما ماشین آلاتی نزدیک به ماشین  آلات خارجی طراحی  و بسازند و یا حداقل ماشین های خارجی موجود را تعمیر و به روز کنند.

شیبانی تاکید کرد: اگر مشکلات بانکی حل شود، در زمینه به روز کردن ماشین آلات و تجهیزان صنعت نساجی در ایران مانعی نداریم.

وی خاطرنشان کرد: طی چند سال گذشته با گشایش های اعتباری بین 10 تا 12کارخانه نساجی در ایران راه اندازی شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: