• شنبه ۱۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-6084-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

مدیر کل منابع طبیعی کرمانشاه:

توسعه فضای سبز در پادگان‌ها را در برنامه داریم

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه گفت: توسعه فضای سبز در پادگان‌ها و محیط های نظامی را در برنامه استان داریم.

مراد شیخ‌ویسی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، امروز(19 اسفند) در حاشیه نهال کاری  در تنگه کنشت کرمانشاه به مناسبت هفته منابع طبیعی، با اشاره  به اینکه نهال کاری در پادگان‌ها و محیط های نظامی با همکاری ارتش و سپاه و نیروی انتظامی در اولویت برنامه‌های منابع طبیعی قرار دارد اظهار کرد:  توسعه فضای سبز در محدوده پادگان‌ها و محیط های نظامی از چند سال پیش در برنامه استان قرار گرفته است.

شیخ‌ویسی با اشاره به اهمیت توسعه نهال کاری در محیط های نظامی با توجه به ظرفیت این محیط ها، افزود: از ابتدای امسال تاکنون حدود 50 هکتار از محدوده پادگان‌ها و محیط های نظامی استان نهال کاری شده‌ است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه سپس با تاکید بر جایگاه و نقش جنگل ها در جلوگیری از بروز پدیده ریزگردها، گفت: در بیان اهمیت جنگل ها همین بس که هر هکتار جنگل کاری تا 50 تن گرد و غبار را در خود رسوب می‌دهد.

 شیخ‌ویسی با بیان اینکه حیات انسان ها به پوشش جنگلی وابسته است، تاکید کرد: اگر هیچ جنگلی نداشته باشیم انسان ها تنها سه دقیقه زنده خواهند ماند.

وی با اشاره به اینکه توسعه فضای سبز کارکردهای زیاد دیگری هم دارد، گفت: تلطیف هوا، تعدیل آب و هوا و... از مهمترین کارکردهای فضای سبز است که توسعه آن را ضروری می کند.

امروز(شنبه)نهال کاری با گونه های مثمر در سطح حدود 10 هکتار از محدوده نظامی تنگه کنشت کرمانشاه انجام شد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: