• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-6184-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

طرحی برای حذف دلالان از پایانه مسافربری شهید کاویانی کرمانشاه

رئیس انجمن صنفی رانندگان مسافربر کرمانشاه از اجرای طرحی در پایانه مسافربری شهید کاویانی کرمانشاه خبر داد که با اجرای آن دست دلالان خصوصا در مسیر اتوبوس‌های کرمانشاه - تهران قطع خواهد شد.

کوروش محمدی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: طرحی در دست اجرا داریم که با اجرای آن دیگر زمینه برای فعالیت دلالان در ترمینال کرمانشاه برای جذب مسافران اتوبوس، فراهم نخواهد بود.

وی ادامه داد: با اجرای این طرح افراد ترغیب می‌شوند بلیت خود را به صورت اینترنتی تهیه کنند و مزایا و امتیازاتی برای تشویق آنها در نظر گرفته می‌شود، بدین ترتیب فرد وقتی وارد ترمینال می‌شود بلیت خود را از قبل تهیه کرده و جایی برای فعالیت دلالان وجود ندارد.

به گفته رئیس انجمن صنفی رانندگان مسافربر کرمانشاه، این طرح نیازمند زیرساخت‌هایی است، اما تلاش می‌شود تا قبل از پایان سال اجرا شود.

محمدی  با بیان اینکه این طرح فعلا برای اتوبوس‌های مسیر تهران اجرا خواهد شد، تصریح کرد: بیشترین تردد اتوبوس‌های ما به مسیر تهران است و روزانه حدود 90 دستگاه اتوبوس از کرمانشاه به مقصد تهران حرکت می‌کنند.

وی تاکید کرد: اگرچه تلاش زیادی برای جمع‌آوری دلالان از پایانه شهید کاویانی شده و برخوردهای متعددی نیز با همکاری نیروی انتظامی با این افراد صورت گرفته که باعث شد تعداد آنها بسیار کم شود، اما گاهی برخی از این دلالان همچنان فعالیت دارند.

رئیس انجمن صنفی رانندگان مسافربر کرمانشاه در ادامه از آمادگی اتوبوس‌های کرمانشاه برای ایام نوروز هم خبر داد و عنوان کرد: 210 دستگاه اتوبوس برای جابجایی مسافرین نوروزی در آماده‌باش هستند.

وی میانگین عمر اتوبوس‌های کرمانشاه را حدود شش سال اعلام کرد که از نظر ایمنی تاییده شده است و افزود: کرمانشاه از نظر مجهز بودن اتوبوس‌ها استان دوم یا سوم کشور است.

محمدی با بیان اینکه روزانه حدود 125 تا 130 اتوبوس از پایانه کرمانشاه به مقاصد مختلف کشور حرکت می‌کند، ضریب اشتغال صندلی‌ها را نیز حدود 14 نفر اعلام کرد که در ایام نوروز بیشتر می‌شود.

وی یادآور شد: به علاوه حدود 680 راننده که همه آنها کارت هوشمند دارند و فیلترهای مختلف را گذرانده اند نیز پای کار هستند.

رئیس انجمن صنفی رانندگان مسافربر کرمانشاه خاطرنشان کرد: برای رفاه حال مسافران تعدادی از شرکت‌ها در ایام نوروز تا صبح کشیک هستند و به مردم ارائه خدمات می‌دهند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: