• شنبه ۱۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-6384-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

معاون اداره کل راهداری استان:

تمام 66 نقطه حادثه‌خیز جاده‌های کرمانشاه رفع خطر می‌شوند

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه با اشاره به شناسایی 66 نقطه حادثه‌خیز و 36 نقطه مستعد تصادف در راه‌های استان کرمانشاه، گفت: تمام این نقاط  آشکارسازی شده و برای رفع خطر آنها در بلندمدت برنامه داریم.

ناصر محبی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: 66 نقطه حادثه‌خیز و 36 نقطه مستعد تصادف در محورهای استان داریم که بر اساس ضوابط و دستورالعمل‌ها و با نظر پلیس شناسایی شده است.

وی ادامه داد: حادثه‌خیزی نقاط بر اساس میزان تصادفات و خسارت، جرح و فوت ناشی از آن در یک بازه زمانی مشخص تعیین می‌شود.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه با اشاره به برنامه بلندمدت و کوتاه مدتی که برای رفع حادثه خیزی این نقاط وجود دارد، خاطرنشان کرد: در برنامه کوتاه مدت ظرف مدت دو تا سه ماه تمام این نقاط را آشکارسازی کردیم و برای آنها چراغ چشمک زن، تابلو هشدار دهنده و ...نصب شد.

محبی اجرای طرح بلندمدت برای رفع حادثه‌خیزی این نقاط را زمان بر دانست که برخی از آنها نیازمند پروژه‌های چند میلیارد تومانی است و تاکید کرد: تعدادی از این پروژه‌ها در دست اجرا است. در بلندمدت نیز برای رفع خطر همه نقاط برنامه داریم، اما زمان اجرای آنها منوط به تامین اعتبار است.

به گفته این مسئول، از این تعداد تاکنون 9 نقطه شامل گردنه بیدسرخ، زیرگذر بلوردی، زیرگذرچهارزبر و ... رفع خطر شده است.

وی افزود: به علاوه برای کاهش خطر در جاده‌های استان و پایش مستمر وضعیت جاده‌ها و رصد گره‌ها 31 دوربین داریم که در مرکز تصاویر آنها قابل مشاهده است و می‌توانیم وضعیت گردنه‌ها و نقاط مختلف را خصوصا در زمان بارندگی رصد کنیم.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه با بیان اینکه تمام 16 اکیپ راهداری در تمام ایام سال برای کاهش خطرات جاده و ارائه خدمات به مردم پای کار هستند، یاداوری کرد: بعد از هر بارندگی که رخ می‌دهد حدود 70 تا 80 هزار علائم رانندگی در جاده‌های استان را شست و شو می‌دهیم تا برای رانندگان قابل مشاهده باشد.

محبی اظهار کرد: 40 بنر اطلاع رسانی شامل هشدارهای ایمنی نیز در نقاط مختلف برای آگاه سازی رانندگان نصب شده است.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: