• یکشنبه ۲۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-6784-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

پلمب 160 واحد متخلف تولید و توزیع فرآورده‌های خام دامی در کرمانشاه

سرپرست اداره نظارت بر بهداشت عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه، از پلمب 160 واحد متخلف تهیه، تولید و توزیع فرآورده‌های خام دامی در استان از ابتدای امسال تاکنون خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، دکتر مهدی ظفری پور با اشاره به عملکرد اداره نظارت بر بهداشت عمومی در سال 96، اظهار کرد: در این مدت 87 هزار و 621 مورد بازرسی از مراکز تهیه و توزیع فراورده‌های خام دامی در استان انجام شده است.

وی تعداد موارد غیربهداشتی کشف شده در این مدت را 5435 مورد دانست و گفت: امسال بیش از 68 تن انواع فرآورده خامی دامی ناسالم در استان کشف، ضبط و امحا شده است.

به گفته این مسئول، تعداد موارد ارجاع به دستگاه های قضایی نیز 255 مورد بوده و 160 واحد متخلف نیز طی امسال پلمب شدند.

سرپرست اداره نظارت بر بهداشت عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه بیان کرد: امسال 2190 مورد نمونه برداری از فرآورده های خام دامی در استان صورت گرفته و 10 هزار و 569 آزمایش نیز روی این فرآورده ها انجام شده است.

ظفری پور با بیان اینکه امسال 135 هزار و 857 راس دام سبک و 31 هزار و 187 راس دام سنگین در کشتارگاه های استان کشتاره شده، افزود: در این بخش نیز بیش از 93 تن لاشه و آلایش خوراکی ناسالم ضبط شده است.

وی تعداد طیور کشتار شده در کشتارگاه های استان را نیز بیش از شش میلیون و ۲۴۶ هزار قطعه اعلام کرد و یادآور شد: تعداد طیور ضبط شده نیز بیش از ۶۵ هزار قطعه بوده است.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: