• یکشنبه ۲۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9612-1085-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح:

نباید اجازه دهیم اقتدار نیرو‌های مسلح تضعیف شود

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با بیان اینکه اصلی‌ترین وظیفه نیروهای مسلح ایجاد امنیت است، گفت: اگرچه نباید اجازه دهیم جرمی در حوزه نیروهای مسلح صورت گیرد، اما نباید بگذاریم اقتدار این نیروها نیز تضعیف شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، حجت الاسلام شکرالله بهرامی در بیست و چهارمین مجمع استانی پیشگیری از وقوع جرم که امروز (20 اسفند) در مهمانسرای انتظامی کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به اقتدار امروز ایران و نیروهای مسلح کشور، اظهار کرد: امروز نیروهای ما در هر نقطه‌ای که سنگری باشد، پای کار می‌روند و عرصه را بر دشمن تنگ می‌کنند.

وی ادامه داد: این امر باعث شده دشمن دیوانه‌وار  وارد میدان شود و هر روز برای لطمه زدن به ما طرح و نقشه جدیدی را دنبال کند. دشمن یک روز برجام را مطرح می‌کند، یک روز می‌گوید نیازی به اجرای برجام نیست، یک روز توان موشکی ما را بهانه می‌کند و ... .

رئیس سازمان قضایی با بیان اینکه دشمن تلاش می‌کند با ایجاد ایران هراسی، کشور ما را به عنوان تهدیدی برای منطقه معرفی کند، افزود: این در حالیست که ایران عامل امنیت منطقه است.

وی اظهار کرد: به واسطه اقتدار ایران اسلامی، امروز دشمن از منطقه بیرون رانده شده است.

بهرامی بر لزوم تدوام اقتدار ایران تاکید کرد و خاطرنشان کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب هم تاکید دارند تا 25 سال آینده اسمی از اسرائیل در منطقه نخواهد بود، به شرط آنکه ما همچنان به سربازی خود ادامه دهیم.

وی در ادامه از نقش مهم نیروهای مسلح در تامین امنیت جامعه یاد کرد و افزود: اگرچه نباید اجازه داد جرمی در حوزه نیروهای مسلح رخ دهد، اما اقتدار این نیروها را نیز نباید تضعیف کنیم.

به گفته این مسئول، باید از افراط و تفریط پرهیز کنیم و به نیروهای مسلح آموزش دهیم چگونه و چه وقت از اسلحه خود استفاده کنند.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: امروز دشمن از آمادگی ما می‌ترسد و این آمادگی به تاول سنگینی روی جگر دشمن تبدیل شده که نمی‌ترکد.

بهرامی تلاش برای پیشیگیری از وقوع جرم در نیروهای مسلح را ضروری خواند و تاکید کرد: در این راستا پنج سال آسیب شناسی کردیم و راهکارهایی به دست آمده که نباید آنها را نادیده بگیریم.

رئیس سازمان قضایی نرویهای مسلح کشور بیان کرد: بسیاری از این راهکارها خرج چندانی ندارند و باید قبل از اینکه هزینه زیادی برای درمان کنیم، به پیشگیری بپردازیم.

بهرامی گفت: اخراج یک نیروی مسلح به معنی قطع عضو و یا از دست دادن یک آجر در دژ محکم نیروهای مسلح است که این مرحله باید آخرین راهکار باشد، زیرا اخراج یک نیرو به جز خود فرد برای خانواده و اطرافیان وی نیز تبعاتی دارد.

بهرامی بر لزوم حمایت از نیروهای مسلح هم تاکید کرد و ادامه داد: نیروی مسلح نباید هیچ هم و غمی جز تامین امنیت مردم داشته باشد.

وی همچنین به ماجرای اغتشاشگران در خیابان پاسداران تهران  اشاره کرد و افزود: در برخورد با این افراد نباید سکوت کرد، بلکه باید با اقتدار و تمام توان برخورد کرد تا امنیت جامعه حفظ شود

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: