• یکشنبه ۲۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-6984-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

مشاور رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور:

باید خود را با تغییرات اقلیمی رخ داده در کشور سازگار کنیم

مشاور رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور بر ضرورت سازگاری با تغییرات اقلیمی رخ داده در کشور تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه حسین سلیمانی در آیین تجلیل از کشاورزان نمونه استان کرمانشاه که امروز (۲۰ اسفند) برگزار شد، اظهار کرد: تغییرات اقلیمی رخ داده در کشور از افزایش دما گرفته تا تغییر میزان بارندگی‌ها از نظر پراکنش زمانی و مکانی و... خارج از کنترل انسان بوده، لذا در شرایط کنونی تنها کاری که می توان کرد این است که هر طور شده خود را با شرایط موجود سازگار کنیم.

سلیمانی تاکید کرد: در صورت سهل انگاری در تطبیق با شرایط اقلیمی رخ داده نهایتا خودمان متضرر خواهیم شد، چراکه نخواهیم توانست از ظرفیت های موجود استفاده لازم را ببریم.

 مشاور رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به مشکلات مرتبط با بحران آب در کشور، گفت: باید تمامی پروژه های مرتبط با حوزه های مختلف از صنعت گرفته تا کشاورزی و... با رویکرد حفاظت و مدیریت منابع آبی اجرایی شوند.

 وی از پژوهشگران، تشکل های مردم نهاد و صاحبنظران حوزه آب خواست تا روی حفاظت و حراست از منابع آبی کار کنند و برای این منظور راهکار ارائه دهند.

وی اضافه کرد: باید روند انتخاب کشاورزان نمونه بگونه ای باشد تا نحوه مصرف و مدیریت منابع آبی هم در فاکتورهای انتخاب کشاورز نمونه لحاظ شود.

مشاور رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در ادامه اشاره به در نظر گرفته شدن اعتبار 200 میلیون دلاری از منابع صندوق توسعه ملی برای اجرای پروژه های مرتبط با منابع طبیعی در استان کرمانشاه در سال آینده، گفت: با توجه به تخصیص 100 درصدی این اعتبارات باید مسئولین استان پیگیری برای دریافت و هزینه کردن این اعتبارات را در برنامه بگذارند.

 سلیمانی افزود: باید از این اعتبارات برای اجرایی کردن پروژه های چند منظوره با اولویت حفاظت از منابع آبی در استان استفاده شود.
 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: