• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-21314-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

اجرای طرح آرامش بهاری در 34 بقعه متبرکه شاخص استان کرمانشاه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه از اجرای طرح آرامش بهاری در 34 بقعه متبرکه شاخص استان کرمانشاه در نوروز امسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، حجت الاسلام آیت‌الله عباسیان در نشست خبری تشریح برنامه های طرح آرامش بهاری با بیان اینکه نوروز گذشته طرح آرامش بهاری در 20 بقعه متبرکه استان اجرا شد، گفت: امسال رشد 70 درصدی تعداد بقاع مجری این طرح را خواهیم داشت، به نحوی که تعداد بقاع مجری طرح به 34 بقعه خواهد رسید.

وی افزود: طرح آرامش بهاری از 25 اسفند آغاز و تا 15 فروردین ادامه خواهد یافت.

عباسیان  افزود: برای حضور 70 مبلغ از قم در بقاع متبرکه مجری طرح آرامش بهاری در سطح استان برنامه ریزی شده، ضمن اینکه هشت مبلغ دینی استان هم در این خصوص دعوت به همکاری شده‌اند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه با اشاره به برنامه ریزی برای برپایی خیمه های معرفت در 19 بقعه متبرکه استان، افزود: برگزاری ویژه برنامه های فرهنگی، برپایی غرفه های پاسخگویی به شبهات دینی، مشاوره خانواده، تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف و... را در ایام نوروز در خیمه های معرفت خواهیم داشت.

عباسیان افزود: همچنین ویژه برنامه تحویل سال در19 بقعه متبرکه استان برگزار خواهد شد.

وی یادآور شد: در بقاعی که امکان اسکان وجود داشته باشد، اسکان میهمانان نوروزی را نیز خواهیم داشت.

وی با اشاره به برپایی غرفه های دارو و درمان در سطح بقاع متبرکه در ایام نوروز گفت: این غرفه ها با اولویت مناطق زلزله زده مستقر و مشغول خدمات رسانی خواهند شد که برای خدمات رسانی به مردم 9 پزشک برای حضور در این بقاع در نظر گرفته شده است.

عباسیان با اشاره به اینکه نوروز گذشته نزدیک پنج هزار بسته مواد غذایی بین نیازمندان استان توزیع شد، افزود: امسال شش هزار بسته مواد غذایی برای توزیع بین نیازمندان در نظر گرفته شده که حداقل نیمی از آنها در مناطق زلزله زده استان توزیع خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین برای بیش از هزار دانش آموز مناطق زلزله زده استان بسته تحصیلی برای نوروز در نظر گرفته شده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه با بیان اینکه اماکن متبرکه مقصد گردشگران زیادی در نوروز هستند، گفت: تمام امکانات استان را بسیج کرده ایم تا بهترین خدمات به زائرین داده شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: