• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-22014-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

مدیرکل بنیاد شهید کرمانشاه:

مروجان فرهنگ ایثار و شهادت باید با زبان نسل جوان آشنا باشند

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه گفت: کسانی که در حوزه نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت کار می کنند، باید با  زبان نسل جوان آشنا باشند.

حجت الاسلام هادی عسگری به مناسبت روز بزرگداشت شهدا در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، فرهنگ ایثار و شهادت را فرهنگ دگر خواهی و از خودگذشتگی عنوان و اظهار کرد: جوانان سرمایه های کشور هستند و باید آنها را با فرهنگ ایثار و شهادت آشنا کرد.

وی با تاکید بر اینکه برای آشنایی نسل جوان با فرهنگ ایثار و شهادت باید نمونه‌های عینی به نسل جوان معرفی شوند، گفت: باید شهدا را با الگوهایی که یادآور اخلاق و منش آنها باشد، به جامعه معرفی کرد.
 
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه بهترین دعوت را دعوت عملی و با استفاده از نمونه های عملی عنوان کرد و افزود: مروجین ایثار و شهادت باید از بین افرادی انتخاب شوند که یادآور اخلاق شهدا باشند، زیرا ترویج خوبی ها با حرف زدن محقق نمی شود و چه بسا نتیجه معکوس داشته باشد.

وی افزود: کسانی که در حوزه نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت کار می کنند، باید مخاطب شناس بوده و با  زبان نسل جوان آشنا باشند.

عسگری در ادامه اشاره ای هم به خدماتی که به خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران ارائه می شود داشت و گفت: این خدمات در  برابر کاری که آنها کرده اند خیلی ناچیز است.

 وی پاسداشت خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران را پاسداشت خوبی ها دانست و افزود: این عزیزان بدون هیچ چشم داشتی در راه دفاع از میهن از جانشان مایه گذاشتند و لذا شایسته خدمات رسانی هستند.

عسگری اشاره ای هم به آمار بالای بیکاری در بین خانواده های شهدا داشت و افزود: در استان کرمانشاه بالغ بر 6500 فرزند شهید و جانباز بیکار داریم.

وی سپس تعداد شهدای استان کرمانشاه را 9800 شهید اعلام کرد و افزود: استان کرمانشاه همچنین 14 شهید مدافع حرم تقدیم اسلام و انقلاب کرده است.

عسگری افزود: استان کرمانشاه از نظر تعداد شهدا رتبه پنجم کشور را بین استانهای کشور دارد.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه اشاره ای هم به تعداد شهدای زن استان کرمانشاه داشت و افزود: استان کرمانشاه با تقدیم 950 زن شهید رتبه دوم کشوری را از حیث تعداد شهدای زن کشور بعد از استان خوزستان دارد.

عسگری با بیان اینکه استان کرمانشاه 1150 جانباز زن نیز دارد، گفت: این استان از حیث تعداد جانبازان زن رتبه نخست کشور را  دارد.

وی ادامه داد: استان کرمانشاه همچنین 21 هزار و 600 جانباز و 1800 آزاده تقدیم اسلام و نظام کرده است.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: