• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-22614-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رییس سازمان تجاری سازی فناوری جهاددانشگاهی:

"مجتمع فناوری و نوآوری" در سرپل‌ذهاب راه‌اندازی می‌شود

رییس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی از راه اندازی "مجتمع فناوری و نوآوری" در سرپل‌ذهاب خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، محمدصادق بیجندی در اختتامیه رویداد کارآفرینی "اکسیر" که امروز(22 اسفند) در سازمان جهاد دانشگاهی کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به زلزله اخیر استان کرمانشاه، گفت: این زلزله موجب تخریب یکی از مراکز رشد استان در شهرستان سرپل ذهاب شد.

وی افزود: این مرکز 24 واحد و هسته فناور را زیر مجموعه خود داشت که متاسفانه همه این واحدها دچار خسارت شدند.

بیجندی تصریح کرد: درهمین راستا به پیشنهاد پارک علم و فناوری کرمانشاه تصمیم براین گرفته شد تا "مجتمع فناوری و نوآوری در شهرستان سرپل ذهاب" راه‌اندازی شود.

وی از ارائه این طرح به وزارت علوم خبر داد واظهار کرد: خوشبختانه وزارت علوم با این طرح موافقت کرده و روز گذشته 200 میلیون تومان برای شروع به کار طرح اختصاص داده شد.

وی افزود: همچنین از قبل، سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی مبلغ 30 میلیون تومان برای شروع این پروژه لحاظ کرده و امیدواریم بتوانیم با این پروژه گام مثبتی برای آبادانی مناطق زلزله زده برداریم.

بیجندی در ادامه با مثبت ارزیابی کردن همه ایده های ارائه شده در جشنواره "اکسیر" کرمانشاه گفت: در کنار جنبه های مثبت طرح های ارائه شده، چند ایراد کلی می‌توان از کار استارت آپ‌های حاضر در جشنواره گرفت و آن این است که تیم سازی و کار تیمی گروه‌ها مشکل دارد.

وی افزود: علت شکست‌ بسیاری از تیم‌های استارت‌آپی همین نداشتن کار تیمی است، بنابراین باید روی این مسئله خیلی جدی کار شود.

بیجندی تصریح کرد: در وهله دوم نیز تیم ها باید سهم بازار را نیز در ایده خود ببینند، زیرا بهترین ایده ها وقتی بازاری برای فروش محصول نهایی نداشته باشند با مشکل مواجه می‌شوند.

این مسئول همچنین با بیان اینکه جهاد دانشگاهی به عنوان یکی از رویش‌های انقلاب همواره در پی ایجاد کسب و کارهای نوپا و کارآفرینی است، گفت: امیدواریم مجموع رویدادهای کارآفرینی تعریف شده که یکی از آنها "اکسیر" است بتواند منجر به شبکه سازی و تیم‌سازی استارت آپ‌ها و گروه های کارآفرینی در کشور شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: