• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-7484-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

استاندار کرمانشاه:

حفاظت از منابع آبی از اولویت‌های استان است

استاندار كرمانشاه گفت: تلاش براي حفاظت از منابع آبي بايد يكي از اولويت هاي كاري استان باشد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، هوشنگ بازوند در جلسه شوراي حفاظت از منابع آبي استان، تصريح كرد: با توجه به خشكسالي سالهاي گذشته بايد با تمام جديت در راستاي حفاظت منابع آبي اقدام كنيم.

وي خاطرنشان ساخت: ضروري است تكليف سدهايي كه فاقد تخصيص هستند و قصد داريم آنها را احداث كنيم  سريعاً مشخص شود و اين موضوع به عنوان يكي از مصوبات سفر رئيس جمهور به استان بايد لحاظ شود.

 استاندار كرمانشاه همچنين ادامه داد: بیش از ۲۵ درصد منابع آبی حوزه کرخه در استان کرمانشاه واقع شده است، لذا درخواست تخصیص مورد نیاز استان از منابع آبی این حوزه و حوزه طرح‌گرمسیری از محورهای درخواست‌های استان در سفر رییس جمهور به استان خواهد بود و ضرورت دارد دستگاه های مربوطه قبل از پایان سال، مستندات و استدلال های لازم برای دفاع از حق آبه استان را تدوین و ارائه کنند.

استاندار كرمانشاه با بيان اينكه مدیران دستگاه های اجرایی باید منافع استان را بر ملاحظات وزارتخانه های متبوع خود ترجیح دهند، افزود: همچنين ضروري است با تعامل و رايزيني بيشتر با مسئولين كشوري در خصوص تخصيص مناسب منابع آبي به استان برنامه هاي خود را دنبال كنيم .

وي گفت: بحث آب درصورت عدم مدیریت صحیح و به موقع، یک بحران بسیار چالش برانگیز برای کشور در آینده خواهد بود.

 بازوند تصريح كرد: شش استان زاگرس نشین تامین کننده اصلی آب شیرین کشور هستند، لذا دولت باید نگاه ویژه ای به این استان ها داشته باشد.

وي گفت: کاهش نزولات جوی و افزایش جمعیت باعث استفاده روزافزون از سفره های آب زیرزمینی شده است، بنابراين مدیریت صحیح و حفاظت از منابع آب، از محورهای تعیین کننده در آینده کشور است.

بازوند اظهار کرد: بايد تلاش كنيم درآمد سرانه مردم افزايش پيدا كند و مديران وظيفه دارند در اين راستا برنامه هاي خود را پيگيري كنند و اگر در اين مسير اقداماتي صورت گيرد مديران مي توانند ادعا كنند استان روبه پيشرفت است، زيرا هر چه قدر مردم استان با درآمد بيشتري همراه باشند به نفع استان و جامعه خواهد بود.

وی افزود: مديران بايد تلاش كنند از ميز و صندلي هاي آنها سودي به مردم برسد، زيرا فلسفه مديريت منعفت رساندن به مردم است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: