• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-23014-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

رییس پلیس راه کرمانشاه:

فوت 289 نفر در "تصادفات" جاده‌ای استان/یک سوم فوتی‌ها حین انتقال یا در بیمارستان جان می‌دهند

رییس پلیس راه استان کرمانشاه از فوت 289 نفر در تصادفات جاده ای امسال استان خبر داد و گفت: حدود یک سوم این افراد حین انتقال به بیمارستان و یا در خود بیمارستان جان باختند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، سرهنگ مراد حیدری در نشست خبری امروز (22 اسفند) از وقوع 4891 فقره تصادف در یازده ماهه امسال خبر داد و اظهار کرد: این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته با 5200 فقره تصادف، کاهش چهاردرصدی داشته است.

وی از فوت 289 نفردر تصادفات برون شهری استان در یازده ماهه امسال خبر داد و اظهار کرد: این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته با فوت 288 نفر نغییر چندانی نداشته است.

حیدری تصریح کرد: از این تعداد 27.1 درصد زنان و 72.9 درصد مردان هستند.

یک سوم فوتی‌ها حین انتقال یا در بیمارستان جان می‌دهند بیمارستان"طالقانی"جوابگوی تعداد مجروحان نیست

وی با بیان اینکه یک سوم فوتی های تصادفات در راه انتقال به بیمارستان و یا در بیمارستان جان خود را از دست داده اند گفت: از مجموع فوتی های تصادفات 66.3 درصد در صحنه تصادف، 9.1 درصد حین انتقال به بیمارستان و 23.6 درصد در بیمارستان جان خود را از دست می‌دهند.

وی تصریح کرد: این آمار یعنی اینکه یک سوم فوتی ها حین انتقال به بیمارستان یا در خود بیمارستان جان خود را از دست داده اند که از این نظر نسبت به میانگین کشوری وضعیت خوبی نداریم.

رییس پلیس راه استان کرمانشاه افزود: متاسفانه یکی از علل دخیل در این امر این است که ما تنها یک بیمارستان در بحث رسیدگی به مجروحان تصادفات داریم و آن بیمارستان طالقانی است.

وی افزود: قطعا با مراجعه تعداد زیاد مصدومین به این بیمارستان رسیدگی به آنها خوب انجام نخواهد شد، بنابراین در کمیسیون ایمنی راه های این موضوع را مطرح کرده ایم و استاندار هم پیگیر هستند تا مرکز درمانی دیگری به امر رسیدگی به مجروحان تصادفات اختصاص داده شود.

4500 نفر در تصادفات امسال استان "مجروح" شدند

حیدری همچنین از مجروح شدن 4562 نفر در تصادفات برون شهری امسال استان خبر داد وافزود: این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته با مجروح شدن 5711 کاهش 20 درصدی داشته است.

رییس پلیس راه استان کرمانشاه در ادامه علت عمده تصادفات استان را عدم توانایی راننده در کنترل وسیله نقلیه با سهم 35.8 درصدی اعلام و تصریح کرد: عدم توجه به جلو با 22 درصد، انحراف به چپ با 15.8 درصد و عدم رعایت حق تقدم با 7.4 درصد رتبه های بعدی علل تصادف استان را به خود اختصاص داده اند.

164 نفر در هفت محور حادثه‌خیز استان جان باختند

حیدری از وجود هفت محور حادثه خیز در استان خبر داد واظهار کرد: درحال حاضر محور کامیاران حادثه خیز ترین محور استان است و بیش از 13 درصد فوتی های امسال در این محور جان خود را از دست داده اند.

وی افزود: همچنین محورهای سراب نیلوفر به سمت روانسر، کرمانشاه-اسلام آبادغرب، روانسر-کرمانشاه، اسلام آبادغرب-حمیل، محور هرسین و محور سرفیروز آباد جزو حادثه خیرترین محورها هستند و در مجموع 61 درصد فوتی های تصادفات مربوط به این هفت محور است.

دوربین‌های "ثبت تخلف" 70 درصد راه‌های اصلی را تحت پوشش دارد

رییس پلیس راه استان کرمانشاه در ادامه از نصب 28 دروبین هوشمند ثبت تخلفات در راه‌های استان خبر داد و افزود: با این تعداد دوربین بیش از 70 درصد راه‌های اصلی و بزرگراهی تحت پوشش درآمده است.

حیدری افزود: این دوربین های میانگین سرعت در فاصله نصب دو دوربین را هم محاسبه می کنند و از زمان نصب آنها در آذرماه کاهش بسیار محسوسی در آمار تصادفات در محورهای اصلی داشته ایم.

رییس پلیس راه استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به 8050 کیلومتر راه در استان گفت: از این میزان 12 درصد راه های اصلی و بزرگراهی بوده و مابقی راه های فرعی و روستایی هستند که به لحاظ استانداردها وضعیت خوبی ندارند.

وی افزود: در سالهای اخیر تلاش های بسیاری در بحث زیرساخت ها انجام شده، اما هنوز نسبت به میانگین کشور وضعیت خوبی نداریم.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: