• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-23114-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه:

سیاه چادرهای نوروزی "کد دار" می‌شوند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از ساماندهی سیاه چادرهای نوروزی در محوطه های تاریخی استان خبرداد. 

 به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه،  جلیل بالایی امروز (22 اسفند) در نشست ستاد اجرایی خدمات سفر نوروز 97 کرمانشاه که در سالن تدبیر استانداری برگزارشد، با بیان اینکه با عضویت اداره امور عشایری استان در ستاد خدمات سفر استان از این پس ساماندهی سیاه چادرهای نوروزی به این نهاد واگذار می شود،  اظهار کرد: این چادرها باید کددار و مالکین آنها داری کارت شناسایی و کارت بهداشتی باشند. 

وی تاکید کرد: باید برای برپایی سیاه چادرها از خود عشایر استان استفاده کنیم تا بخوبی زندگی مردم عشایر استان و فرهنگ و آداب و رسوم آنان را به گردشگران معرفی کنیم. 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه تصریح کرد: اخیرا گروه های موسیقی سیار نیز در سطح شهر راه اندازی شده که نه متولی دارند و نه مدیریت می شوند، لذا باید تدبیری برای آنها اندیشیده شود. 

وی همچنین با بیان اینکه در ایام پیک سفر های نوروزی باید برای اقامت مسافرین نوروزی مشکلی وجود نداشته باشد، افزود: با تصویب اعضای ستاد خدمات سفر استان، آموزش و پرورش نسبت به پذیرش اسکان مسافران غیرفرهنگی نیز اقدام خواهد کرد.  
 
ظرفیت اسکان بیش از 15 هزار مسافر نوروزی را داریم  

در ادامه این نشست، علیرضا مرادی بیستونی معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان ظرفیت اسکان اقامتگاه های استان را 15 هزار و 123 نفر عنوان کرد و گفت: 26 هتل، دو هتل آپارتمان و 18 مهمانپذیر در سطح استان وجود دارد. 

وی ادامه داد: 245 واحد آموزشی آموزش و پرورش استان با 2100 کلاس درس نیز آماده اسکان مسافرین نوروزی هستند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان تاکید کرد: کمپ های اسکان موقت شهرداری کرمانشاه در پارک های شبدیز، شاهد و شرقی نیز ظرفیت اقامت بیش از 12 هزار نفر در روز را از 28 اسفند تا 15 فروردین خواهند داشت. 

وی یادآورشد: در نوروز گذشته براساس آمارهای اسکان، 146 هزار و 408 نفر از 26 اسفند تا 13 فروردین در استان اسکان یافتند. 

200 هزار بروشور معرفی جاذبه های گردشگری استان چاپ کرده ایم

مهدی خالوندی مسئول کمیته تبلیغات ستادخدمات سفر استان نیز در این نشست، به برپایی یک نوروزگاه مهم در محوطه تاریخی بیستون اشاره کرد وگفت: این نوروزگاه از 27 اسفند فعالیت خود را آغاز خواهد کرد، اما عمده برنامه های آن از دوم فروردین شروع می شود. 

وی همچنین با بیان اینکه در محوطه تاریخی تاق بستان نیز نمایشگاه صنایع دستی و برنامه های فرهنگی را اجرا خواهیم کرد، افزود: در هشت نقطه از شهر کرمانشاه نمایشگاه های کتاب با عرضه کتاب هایی از نویسندگان کرمانشاهی دائر خواهد شد. 

مسئول کمیته تبلیغات ستادخدمات سفر استان به فعالیت های حوزه تبلیغات این ستاد اشاره کرد و یادآورشد: چاپ 200 هزار برشور و کتاب معرفی جاذبه های گردشگری و توزیع پنج هزار دعوت نامه بین شهروندان تهرانی برای حضور در کرمانشاه از دیگر اقدامات انجام شده است. 

وی تاکید کرد: ساخت برنامه هایی برای پخش در شبکه های سراسری و استانی و کلیپ های کوتاه را تدارک دیده‌ایم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: