• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-23214-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کرمانشاه:

طرح جمع آوری متکدیان از 25 اسفند در استان اجرا می شود

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه گفت:طرح جمع آوری متکدیان را از 25 اسفند در سطح تمام شهرستان های استان اجرا می کنیم. 
 
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه،  علیرضا گودرزی امروز (22 اسفند) در نشست ستاد اجرایی خدمات سفر نوروز 97 کرمانشاه که در سالن تدبیر استانداری برگزارشد، از اجرای طرح جمع آوری متکدیان در آستانه نوروز در سطح استان خبرداد و اظهار کرد: این طرح امسال از 25 اسفند هم در سطح شهر کرمانشاه و هم در دیگر شهرستان ها اجرا می شود. 

وی ادامه داد: در این راستا تقویت و توسعه اردوگاه چشمه سفید را برای نگهداری این افراد در دستور کار قرار داده ایم. 

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه 70 درصد از متکدیان را معتادین متجاهر تشکیل می دهند، عنوان کرد: در زمان اجرای طرح جمع آوری متکدیان یک تیم غربالگری را نیز در اردوگاه چشمه سفید مستقر خواهیم کرد تا افرادی که نیازمند هستند را جدا و به کمیته امداد معرفی کنیم. 

وی همچنین بر لزوم استفاده از سازمان های مردم نهاد و سمن ها برای پاکسازی محیط زیست استان از زباله ها در آستانه عید نوروز تاکید کرد و افزود: در این زمینه برنامه هایی خواهیم داشت.

شهرداری نسبت به ایجاد پارکینگ های موقت اقدام کند

 در ادامه این نشست منوچهر فخری سرپرست دفتر امور شهری و شوراهای استانداری نقش شهرداری ها را در ارائه خدمات به میهمانان نوروزی بسیار مهم توصیف کرد و افرود: متاسفانه اکثر شهرهای ایران ورودی زیبایی ندارند که در این راستا شهرداری ها بویژه شهرداری کرمانشاه باید با ساماندهی و پاکسازی ورودی و خروجی شهرها نقش خود را ایفا کنند. 

وی ادامه داد: رسیدگی به وضعیت مبلمان شهری، بازدید، بهسازی و تنظیف سرویس های بهداشتی، جانمایی مناسب برای بازارچه ها و برگزاری مراسم تحویل سال و اجرای مراسم سنتی و آئینی، نظافت و رفت و روب شهری، ساماندهی حمل و نقل درون شهری در دستور کار شهرداری های استان قرار گیرد.   

سرپرست دفتر امور شهری و شوراهای استانداری تصریح کرد: باتوجه به کمبود پارکینگ ها در سطح شهر کرمانشاه شهرداری با ایجاد پارکینگ های موقت دارای مجوز و نیز نظارت بر چگونگی درآمد آنان برای رفع این مشکل اقدام کند. 

وی همچنین از شهرداری ها خواست برپایی و آماده سازی "چادرهای نماز" در سطح شهرها را در دستور کار خود قرار دهد.

فخری اضافه کرد: در روستاها بویژه در روستاهای هدف گردشگری و دارای اقامتگاه های بوم گردی نیز برنامه های شاد و بازی های بومی و محلی اجرا خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: