• سه شنبه ۲۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9612-1485-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

استاندار کرمانشاه:

خواستار استمهال وام تمام مناطق زلزله‌زده هستیم

استاندار کرمانشاه خواستار استمهال وام ها در تمام مناطق زلزله زده استان شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، هوشنگ بازوند در جلسه شورای اداری استان که امروز (29 اسفند) با حضور رییس جمهور برگزار شد، با اشاره به تخریب های گسترده زلزله اخیر گفت: این زلزله موجب خسارات گسترده در 1930 روستا و 9 شهر استان شد.

وی به هشت مصوبه هیات دولت جهت جبران خسارت زلزله استان اشاره کرد و افزود: مجموع این مصوبات رقمی در حدود 5351 میلیارد تومان است.

وی افزود: از این میزان اعتبار 3933 میلیارد تومان آن مربوط به تسهیلات اختصاص داده شده در حوزه مسکن است. همچنین 883 میلیارد تومان آن در قالب کمک های بلاعوض پرداخت شده است. 

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه بر اساس قانون، خسارت دیدگان زلزله مشمول بحث استمهال وام می‌شوند، گفت: تقاضا داریم این استمهال وام تا سقف 50 میلیون تومان برای همه مناطق زلزله زده استان لحاظ شود.

وی افزود: طبق برآورد صورت گرفته مجموع این تسهیلات رقمی معادل 2316 میلیارد تومان است که سود دو ساله آن رقمی حدود 847 میلیارد تومان خواهد شد.

استاندار کرمانشاه خاطرنشان کرد: برخی کارخانجات خسارت دیده نیز هستند که رقم تسهیلات آنها بیش از 50 میلیون تومان است و درخواست داریم کمیته ای در خصوص تعیین تکلیف بحث استمهال وام آنها نیز تشکیل شود.

کرمانشاه آماده جهش برای "توسعه" است

استاندار کرمانشاه در ادامه به چالش ها و موانع استان در مسیر توسعه اشاره کرد و افزود: کرمانشاه استانی ثروتمند با ظرفیت ها و قابلیت های بسیار است و با وحدتی که در سطح استان وجود دارد عملا این استان آماده جهش برای توسعه است.

بازوند با بیان اینکه هشت سال جنگ تحمیلی فرصت های بسیاری را از استان در جهت توسعه گرفته است، گفت: تلاش داریم جهت جبران عقب ماندگی ها کرمانشاه به عنوان یکی از استان های نمونه کشور در بحث تفویض اختیارات انتخاب شود و فعالیت آن زیر نظر کمیته ای ترکیبی از وزرای مرتبط در حوزه اقتصادی باشد تا بتوان چاره اندیشی بهتری در خصوص مشکلات اقتصادی استان اندیشید.

وی به معضل بیکاری استان اشاره کرد و افزود: در همین راستا سند اشتغال استان شامل هفت برنامه تدوین شده که بعد از تعطیلات نوروز در دستور کار قرار می‌گیرد و اجرای آن مساعدت دولت را می طلبد.

بازوند بازگشایی مرز خسروی را یکی از مطالبات جدی مردم استان عنوان کرد و افزود: بازگشایی این مرز با رونق گردشگری می‌تواند گام موثری در کاهش آمار بیکاری استان باشد.

وی به صنایع راکد استان نیز اشاره کرد و افزود: بسیاری از این صنایع در اختیار بانک ها هستند که درخواست داریم دولت از بانک ها بخواهد یا این واحدها راکد را احیا کرده و یا به فروش برسانند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: