• شنبه ۱۱ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-5514-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

"ماهی‌ گلی" را در حوضچه پارک‌های شهر رها کنید

مسئول بهداشت شهرداری کرمانشاه نسبت به خطرات بهداشتی و محیط زیستی  ماهی قرمز هشدار داد و گفت:به دنبال مشخص کردن مکان‌هایی برای رهاسازی ماهی قرمز هستیم.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، محسن عبدی افزود:  ماهیان قرمز نباید در رودخانه‌ها رها شوند، این نوع ماهی برای محیط زیست و گونه‌های بومی بسیار خطرناک است و تنها در مکان‌های بسته امکان رهاسازی این گونه ماهی‌ها وجود دارد و از این طریق می‌توان خطرات احتمالی ناشی از ماهی قرمز را برای محیط زیست و انسان‌ها کاهش داد.

عبدی تاکید کرد: در این راستا  رایرنی‌هایی را با شهرداری‌های مناطق آغاز کرده‌ایم تا بتوانیم تا پایان تعطیلات نوروز و سیزه به در که اکثر همشهریان نسبت به رهاسازی ماهی قرمز اقدام می‌کنند، آمادگی جمع آوری این ماهی‌ها را داشته باشیم.


وی افزود: اگر مردم بخواهند ماهی قرمز را وارد تالاب ها و دریاچه ها کنند، در حقیقت یک گونه غیر بومی را به زیستگاه معرفی کرده‌اند که خطرات و آسیب های آن گونه های بومی را تهدید می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: ماهی های قرمز گستره غذایی و زیستگاهی وسیعی دارند، بنابراین قدرت تحمل پذیری آنها نسبت به شرایط نامساعد زیستگاه خوب است. در نتیجه این گونه می‌تواند به سرعت با محیط سازگار شده و رشد کند و رقیب گونه بومی شود.

عبدی تصریح کرد: برای رفاه حال همشهریان، هر منطقه از شهرداری یکی از پارک های خود را برای جمع آوری ماهی های قرمز سفره هفت سین همشهریان آماده می‌کند و ازمردم می‌خواهیم ماهی های قرمز خود را به  محل های مشخص شده تحویل دهند.

وی افزود: سعی ما این است برای رفاه حال همشهریان بیش از ۱۰ مکان را برای جمع آوری ماهی های قرمز آماده کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: