• چهارشنبه ۱۵ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-7714-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

کشفیات بی‌سابقه تاریخ استان در سال 96

کشف بیش از 8 تُن "مواد مخدر" و "پیش‌ساز" در کرمانشاه

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه از کشف بی سابقه بیش از هشت تن انواع مواد مخدر صنعتی و سنتی و نیز پیش سازهای مواد مخدر در استان طی سال 96 خبر داد.

علی شمشیری در گفت و گو با خبرنگار سرویس «اجتماعی» ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به کشف هشت تن انواع مواد مخدر و پیش‌ساز در استان طی سال گذشته، این میزان کشفیات را در طول تاریخ استان بی‌سابقه دانست و اظهار کرد: از این میزان 2.5 تن آن انواع مواد مخدر بوده و مابقی پیش‌سازهای مواد مخدر شامل اسید و مواد جامد است.

شمشیری با اشاره به کشف دو تن و 100 کیلوگرم انواع مواد مخدر در سال 1395، اظهار کرد: کشفیات سال 1396 نسبت به سال ماقبل آن رشد چشمگیری داشته است.

وی همچنین با اشاره به رشد ده‌ها برابری کشفیات پیش سازهای مواد مخدر در سال گذشته گفت: سال 1395 حدود ۱۰۵ کیلوگرم پیش‌ساز مواد مخدر در استان کشف شد که این میزان سال گذشته به بیش از شش هزار کیلوگرم افزایش یافت.

این مسئول یادآور شد: کشفیات اسید صورت گرفته صرفا برای تولید مواد مخدر صنعتی نیست و کاربردهای متنوعی دارد، اما از آنجا که از افراد متخلف این کشف به عمل آمده در شمار پیش سازهای مواد مخدر لحاظ می‌شود.

شمشیری در ادامه از انهدام 46 باند مواد مخدر طی سال گذشته خبر داد و اظهار کرد: سال گذشته همچنین ۵۷۳۹ نفر شامل قاچاقچیان، خرده فروشان و معتادان کارتون‌خواب دستگیر شدند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر یادآور شد: با وجود افزایش کشفیات، میزان دستگیری‌ها کاهش داشته و علت آن سمت و سو و تمرکز پلیس بر انهدام باندهای کلان مواد مخدر استان است.

شمشیری با بیان اینکه عمده مواد کشف شده مانند سال‌های گذشته تریاک می باشد، از کاهش کشفیات مواد صنعتی خبر داد و اظهار کرد: خوشبختانه مصرف مواد صنعتی در استان رو به کاهش است.

وی افزود: هم میزان کشفیات و هم میزان مصرف، نشان دهنده آن است که مصرف مواد صنعتی در استان روند کاهشی دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: