• شنبه ۱۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 971-596-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

فرماندار کرمانشاه:

باید به آموزش و پرورش بهای بیشتری بدهیم

 فرماندار کرمانشاه با تاکید بر ضرورت استفاده و حمایت از کالای ایرانی، از مردم خواست کالای ایرانی بخرند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، فضل‌الله رنجبر در نخستین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان کرمانشاه که امروز(18 فروردین) در فرمانداری برگزار شد، با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام سال حمایت از کالای ایرانی، اظهار کرد: با حمایت از کالای ایرانی می توان در جهت رفع معضل بیکاری در کشور گام برداشت.

رنجبر با بیان اینکه برای نهادینه شدن فرهنگ مصرف کالای ایرانی باید با کارهای تبلیغی و فرهنگ سازی انجام شود، تاکید کرد: استفاده و حمایت از کالای ایرانی منجر به تثبیت اشتغال خواهد شد.

فرماندار کرمانشاه به تولید کنندگان داخلی هم توصیه کرد: برای افزایش کیفیت کالاهای تولیدی خود برنامه ریزی و تلاش کنند.

رنجبر در ادامه اشاره ای هم به آمار ورود میهمانان نوروزی به شهرستان کرمانشاه داشت و اظهار کرد: از ابتدای تعطیلات نوروزی در 28 اسفند تا پایان تعطیلات نوروزی 233 هزار و 942 نفر در شهرستان کرمانشاه اقامت داشتند که 15 هزار و 103 نفر از آنها در تاسیسات گردشگری شامل هتل‌ها، مسافرخانه‌ها و میهمانسراها اقامت کرده و 218 هزار و 839 نفر دیگر نیز در سایر اماکن که بخش عمده آنها شامل اقامتگاه‌های آموزش و پرورش بود، اسکان پیدا کردند.

رنجبر با اشاره به اقامت 39 هزار و 30 نفر روز در مدارس و اقامتگاه‌های آموزش و پرورش شهرستان کرمانشاه در نوروز افزود: نوروز امسال ظرفیت بسیار خوبی در مدارس برای اسکان میهمانان نوروزی در نظر گرفته شده بود.

به گفته وی نوروز امسال شاهد افزایش 16 درصدی اقامت در شهرستان کرمانشاه در مقایسه با نوروز سال گذشته بودیم.

فرماندار کرمانشاه گفت: نوروز امسال شاهد افزایش 38 درصدی آمار بازدید گردشگران از آثار تاریخی شهرستان کرمانشاه بودیم.

رنجبر افزود: تاق بستان با 106 هزار و 733 نفر بازدیدکننده پربازدیدکننده‌ترین اثر تاریخی شهرستان کرمانشاه در نوروز بود.

وی در ادامه با بیان اینکه پیشگامان توسعه و سازندگی در هر کشوری معلمان و خانواده بزرگ آموزش و پرورش هستند، هزینه کردن در آموزش و پرورش را سرمایه گذاری عنوان کرد.

 رنجبر با اشاره به اینکه باید نگاهی ویژه به خانواده آموزش و پرورش داشته باشیم، تاکید کرد: برای رسیدن به اهداف توسعه‌ای باید به آموزش و پرورش بیشتر بها داد، زیرا بهترین، فعال‌ترین و با اهمیت ترین پایگاه‌های رسیدن به توسعه مدارس، معلمان و آموزش و پرورش هستند.

 وی در ادامه با اشاره به در پیش بودن هفته معلم اظهار کرد: باید با یک بسیج همگانی برای ارتقای جایگاه معلم در جامعه تلاش شود.

رنجبر بر ضرورت تشکیل ستاد ویژه تجلیل از مقام معلم در هفته معلم برای پاسداشت معلمان تاکید کرد و افزود: باید هفته معلم امسال متفاوت‌تر و باشکوه‌تر از سال‌های گذشته برگزار شود.

رنجبر سپس با اشاره به ضرورت تلاش در راستای ارتقای سطح قبولی دانش آموزان شهرستان کرمانشاه در کنکور سراسری گفت: در این زمینه کارهای فراوانی باید انجام شود.

فرماندار کرمانشاه افزود: باید ضریب قبول شدگان شهرستان کرمانشاه در کنکور امسال بیشتر شود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: