• دوشنبه ۲۰ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-2784-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

رئیس اتحادیه طلا و جواهر کرمانشاه:

مردم برای حفظ ارزش پولشان به خرید "سکه" هجوم آورده‌اند

رئیس اتحادیه طلا و جواهرفروشان کرمانشاه قیمت کنونی طلا در بازار را حباب دانست و گفت: مردم برای حفظ ارزش پول خود به سمت خرید سکه هجوم آوردند.

مجتبی فیروزی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه با بیان اینکه چنین افزایش ناگهانی قیمت طلا و ارز در بازار بی‌سابقه است، اظهار کرد: گرانی طلا فقط ناشی از افزایش قیمت دلار است و هیچ تغییری در قیمت جهانی طلا نداشتیم.


رئیس اتحادیه طلا و جواهرفروشان کرمانشاه ادامه افزایش قیمت طلا را بعید ندانست و ادامه داد: اگر دلار به هفت هزار تومان برسد، طلا سر از گرمی 250 هزار تومان درمی‌آورد.

فیروزی با بیان اینکه این افزایش قیمت حبابی بوده و قیمت واقعی نیست، خاطرنشان کرد: پس از مدتی که آرامش دوباره به بازار بازگردد، قیمت‌ها شکسته خواهد شد.

به گفته این کارشناس بازار طلا، تنها راهکار برای جلوگیری از ادامه این وضعیت و برگشتن ثبات به بازار این است که دولت پای کار بیاید و قیمت دلار را واقعی کند.

وی عنوان کرد: بخشی از گرانی طلا و ارز در بازار ناشی از جو روانی و نگرانی مردم از کاهش ارزش پول ملی است و اگر دولت به مردم اطمینان دهد فکری به حال ارزش پول می‌کند، مقداری جو آرام خواهد شد.

وی معتقد است، بهترین راهکار این است که دولت خود عرضه ارز داشته باشد، نه اینکه ارز را وارد بازار کند.

رئیس اتحادیه طلا و جواهرفروشان کرمانشاه اشاره‌ای هم به وضعیت خرید و فروش طلا در بازار داشت و تصریح کرد: اکنون به دلیل گرانی هیچ خرید و فروشی در طلای معمولی نداریم.

فیروزی از هجوم مردم برای خرید سکه که تفاوت قیمت خرید و فروش آن کمتر است خبر داد و افزود: مردم برای جلوگیری از کاهش ارزش پول خود سکه می‌خرند و 90 درصد سکه‌ و دلاری که در بازار خریداری می‌شود توسط خود مردم است، نه دلالان.

وی گفت: مردم سکه و ارز می‌خرند و در خانه‌ها نگهداری می‌کنند تا ارزش پول خود را حفظ کنند.

رئیس اتحادیه طلا و جواهفروشان کرمانشاه یادآوری کرد: البته در چنین شرایطی بسیاری از واحدهای طلافروشی از فروش سکه اجتناب می‌کنند، زیرا نگران هستند قیمت دوباره بالا برود و توان خرید مجدد سکه نداشته باشند و ضرر کنند.
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: