• سه شنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 971-286-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

ارائه 430 هزار نفر ساعت آموزش مهارتی به زندانیان کرمانشاه

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه گفت: سال گذشته 435هزار و 662 نفر ساعت آموزش مهارتی در زندان‌های استان ارائه شده است.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، احسان ایمانی هرسینی با بیان اینکه این آموزش‌ها در رشته‌های مختلف مهارتی در سطح زندان‌های استان ارائه شده، اظهار کرد: تمامی رشته‌ های آموزش فنی و مهارتی در زندان‌ها بر اساس سرفصل‌ها و استانداردهای سازمان آموزش فنی و حرفه ‌ای با اولویت آموزش‌های عملی توسط مربیان انجام می شود.

وی تصریح کرد: اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه در راستای انجام رسالت سازمانی خود با برنامه‌ریزی و رویکرد جدید تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد تا با ارائه مهارت‌های فنی و حرفه‌ای و فراهم کردن زمینه اشتغال موجبات بازگشت سعادتمندانه زندانیان به جامعه را فراهم کند.

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه فراگیری آموزش‌های مهارتی با ایجاد اشتغال برای زندانیان در بازگشت موثر آنان به جامعه اهمیت دارد، اظهار کرد: آموزش‌های فنی و مهارتی به مددجویان موجب تقویت شخصیت و منزلت اجتماعی آنان شده و این آموزش‌ها باعث ایجاد انگیزه، امید به زندگی و اشتغال آنان پس از آزادی از زندان می‌شود.

ایمانی هرسینی با بیان  اینکه با اشتغالزایی بسیاری از معضلات جامعه از بین می‌رود، متذکر شد: آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای به عنوان یکی از مهمترین زیرساخت‌های اشتغال نقش مهمی در کاهش نرخ بیکاری و جرائم دارد.

ایمانی هرسینی تصریح کرد: بیکاری و فقدان مهارت یکی از علل گرایش به اعتیاد و بزهکاری است،  لذا داشتن مهارت در فرد ضمن ایجاد شرایط اولیه برای اشتغال، به تقویت شخصیت و منزلت اجتماعی وی کمک می کند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: