• سه شنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-3084-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

مدیراجرایی شرکت دانش بافت البرز:

پروژه "بیوایمپلنت" کرمانشاه شهریور به تولید آزمایشی می‌رسد

مدیر اجرایی شرکت دانش بافت البرز گفت: پروژه "بیوایمپلنت" کرمانشاه تا شهریور امسال بهره‌برداری و به تولید آزمایشی می‌رسد.

امین پرند در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به برنامه ریزی انجام شده برای راه‌اندازی هفت مرکز بیوایمپلنت در کشور، اظهار کرد: از این هفت مرکز کار چهار پروژه کرمانشاه، تهران، شیراز و تبریز پیشرفت بهتری دارد.

وی با اشاره به استارت شروع این پروژه‌ها از سال 90، عنوان کرد: تا سال 91 روند اجرای کار به صورت فشرده پیش رفت، اما پس از آن و تا سال 95 و 96 روند کار گاها متوقف می‌شد و دوباره استارت می‌خورد، تا اینکه از شهریور سال گذشته کار دوباره سرعت گرفت.

مدیر اجرایی شرکت دانش بافت البرز با بیان اینکه پروژه کرمانشاه نیز با روند خوبی از فروردین امسال در حال اجرا است و عملیات عمرانی آن پیش می‌رود، گفت: این پروزه اکنون حدود 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

پرند پیش پینی کرد، فاز اول پروژه بیوایمپلنت کرمانشاه در تیر یا مرداد سال جاری تکمیل شود و پس از جذب نیروهای لازم و آموزش دیده، در نهایت در شهریور ماه به بهره‌برداری و تولید آزمایشی برسد.

وی افزود: با دانش فنی جدیدی که برای این پروژه در نظر گرفته شده، با راه‌اندازی فاز اول و خرید تجهیزات مورد نیاز می‌توان تمامی محصولات را در همین فاز تولید کرد.

مدیر اجرایی شرکت دانش بافت البرز ادامه داد: اکنون تمام توان خود را برای اجرایی کردن پروژه کرمانشاه قرار داده ایم تا هرچه زودتر به نتیجه برسد.

پرند اعتبار هزینه شده برای این پروژه را تاکنون 80 میلیارد ریال اعلام کرد که برای تکمیل  آن به حدود 40 میلیارد ریال دیگر نیاز است.

وی با بیان اینکه تمام این اعتبار از طریق سرمایه‌گذاران تامین می‌شود، یادآور شد: سرمایه‌گذاران پروژه شامل گروه اقتصادی مهرگان وابسته به بنیاد تعاون ناجا با سهم 40 درصد، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با سهم 40 درصد و بخش خصوصی با سهم 20 درصد است.

پرند عنوان کرد: این 20 درصد سهم بخش خصوصی یا مربوط به شرکت همانندساز بافت کیش خواهد بود که قرار است دانش فنی را در اختیار ما بگذارد و یا بخش دیگری جایگزین آن خواهد شد.

مدیر اجرایی شرکت دانش بافت البرز با بیان اینکه ظرفیت تولید این واحد بستگی به میزان اهدا عضو دارد، تاکید کرد: قرار است انواع محصولات از جمله بیوایمپلنت تاندون و لیگامان، بیوایمپلنت قلبی و عروقی و بیوایمپلنت استخوانی در این واحد تولید شود، همچنین مذاکراتی برای تولید محصولات جدید از جمله محصولات پوستی نیز صورت گرفته است.

وی تعداد نیروهایی که قرار است در این شرکت مشغول به کار شوند را نیز حدود 30 نفر نیروی مجرب و آموزش دیده اعلام کرد.

به گفته پرند این پروژه در سفر مقام معظم رهبری نیز مورد تاکید قرار گرفت و اجرای آن با جدیت در کرمانشاه دنبال می‌شود.
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: