• سه شنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-13314-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

تعداد "تخت‌های بیمارستانی" استان باید 2 برابر شود/ یک چهارم استانداردها "تخت" داریم

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه سرانه تخت بیمارستانی استان را 1.4 تخت به ازاء هر هزار نفر جمعیت اعلام و تصریح کرد: نیاز است تعداد تخت‌های بیمارستانی استان دو برابر شود.

دکتر بهمن روشنی در گفت وگو با خبرنگار سرویس «اجتماعی» ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به وجود سه هزار تخت فعال در استان، گفت: در حال حاضر سرانه تخت بیمارستانی  استان 1.4 تخت به ازاء هر هزار نفر جمعیت است که در این زمینه نه تنها با استانداردها فاصله بسیار داریم، بلکه نسبت به سرانه کشور با 1.6 تخت نیز عقب هستیم.

روشنی استاندارد سرانه تخت بیمارستانی نسبت به جمعیت را 4  تخت به ازاء هر هزار نفر جمعیت اعلام و تصریح کرد: درحال حاضر یک چهارم وضعیت استاندارد در استان تخت داریم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با تاکید بر لزوم افزایش تخت های بیمارستانی، گفت: طبق هدف‌گذاری صورت گرفته سرانه تخت بیمارستانی استان باید تا سال 1404 به 2.27 تخت به ازاء هر هزار نفر جمعیت برسد که برای این کار اجرای همزمان چندین پروژه در دستور کار است.

وی افزود: یکی از این پروژه‌ها راه اندازی بیمارستان 750 تختخوابی دولتی است که امیدواریم طی سالهای آتی به بهره‌برداری برسد. همچنین راه اندازی مرکز جامع زنان با 320 تخت را در دستور کار داریم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه همچنین از راه اندازی دو بیمارستان مجموعا با هزار تخت در استان با مشارکت بخش خصوصی خبر داد  وافزود: این دو بیمارستان سرمایه‌گذار بخش خصوصی دارد که در حال حاضر در مرحله گرفتن مجوز هستند.

روشنی همچنین از برنامه افزایش تخت های بیمارستانی در شهرستانها خبر داد و افزود: در مجموع تا سال 1404 باید تعداد تخت های بیمارستانی استان حدودا دو برابر شده و 2200 تخت به تخت‌های موجود اضافه شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: