• سه شنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-3584-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

عضو مجمع ملی خبرگان کشاورزی:

نرخ خرید تضمینی گندم باید حداقل 1500 تومان باشد

عضو مجمع ملی خبرگان کشاورزی کشور گفت: نرخ خرید تضمینی گندم باید حداقل 1500 تومان باشد.

سجاد سنجابی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به عدم اعلام قیمت خرید تضیمنی گندم از سوی دولت، اظهار کرد: در سنوات گذشته نرخ خرید تضمینی گندم همزمان با فصل کاشت و یا نهایتا پس از گذشت چند ماه از فصل کاشت اعلام می‌شد، اما امسال با وجود آغاز برداشت گندم در برخی از استانهای کشور هنوز نرخ‌ خرید تضمینی گندم اعلام نشده‌ است.

سنجابی یادآور شد: اعلام دیرهنگام نرخ‌های خرید تضمینی گندم باعث سرخوردگی گندمکاران خواهد شد و آنها را از پرداختن به کشت این محصول در آینده دلسرد خواهد کرد.

عضو مجمع ملی خبرگان کشاورزی کشور گفت: بر اساس نرخ تورم باید حداقل قیمت خرید تضمینی گندم در سال جاری 1500 تومان اعلام شود.

مدیر عامل تشکل‌های حمایتی و هدایتی کشاورزی کشور در ادامه با اشاره به شنیده شدن زمزمه های تعیین نرخ 1400 تومانی برای خرید تضمینی گندم، افزود: تعیین این نرخ برای گندمکاران صرفه اقتصادی ندارد.

وی تاکید کرد: قیمت نهاده های مورد نیاز گندمکاران و هزینه های آنان با نرخ تورم بالا رفته، لذا قیمت خرید تضمینی  گندم نیز باید به میزان نرخ تورم افزایش یابد تا گندمکاران متضرر نشوند.

عضو مجمع ملی خبرگان کشاورزی کشور با تاکید بر اینکه گویی کشاورزی به فراموشی سپرده شده، از دولت خواست تا توجه بیشتری به کشاورزان و به ویژه گندمکاران داشته باشد و  آنها را دریابد.

سنجابی ادامه داد: گندم یک محصول استراتژیک و تولید آن نیاز کشور است، لذا باید دولت سازوکاری برای حمایت از گندمکاران اتخاذ کند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: