• چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-3884-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان:

مخازن آب زیرزمینی کرمانشاه 1.1 میلیارد مترمکعب کسری دارد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه از کسری یک میلیارد و 100 میلیون مترمکعبی مخازن آب زیرزمینی استان خبر داد و گفت: در صورت تخصیص اعتبار برنامه داریم امسال هزار حلقه چاه غیرمجاز را در استان پر و مسلوب المنفعه کنیم.

کیاست امیریان با حضور در دفتر ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به وضعیت مخازن آب زیرزمینی کرمانشاه و کسری که در این مخازن وجود دارد، اظهار کرد: اضافه برداشتی که طی سالیان متمادی از مخازن آب زیرزمینی استان داشتیم باعث شده اکنون با کسری یک میلیارد و 100 مترمکعبی مخازن مواجه باشیم.

وی افزود: سالانه حدود 30 میلیون مترمکعب اضافه برداشت از مخازن آب زیرزمینی کرمانشاه صورت می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه با اشاره به اجرای طرح احیا و تعدل بخشی دشت‌ها با هدف احیا مخازن آب زیرزمینی، خاطرنشان کرد: سال گذشته اعتبار این طرح برای استان کرمانشاه نزدیک 10 میلیارد تومان بود که فقط 40 درصد آن تخصیص پیدا کرد.

امیریان اعتبار امسال طرح احیا و تعادل بخشی دشت‌ها در استان کرمانشاه را نیز بیش از 10 میلیارد تومان اعلام و ابراز امیدواری کرد، تخصیص آن نسبت به سال گذشته بیشتر باشد.

 این مسئول افزود: سال گذشته علی رغم تخصیص اعتبار کمی که در استان داشتیم، 400 حلقه چاه غیرمجاز پر و مسلوب المنفعه شده است.

وی از برنامه‌ریزی برای انسداد هزار حلقه چاه دیگر در کرمانشاه در صورت تامین اعتبار در سال 97 خبر داد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه با بیان اینکه هفت هزار حلقه چاه غیرمجاز تاکنون در استان شناسایی شده، تصریح کرد: از این تعداد پنج هزار حلقه چاه  در بخش کشاورزی است که در اولویت انسداد قرار دارد و مابقی چاه‌ها خانگی می‌باشد.

امیریان یادآوری کرد: طی پنج سال اخیر حدود 3800 حلقه چاه غیرمجاز را مسدود کردیم و برای انسداد مابقی چاه‌ها نیز برنامه داریم و باید تا پایان برنامه ششم توسعه و حتی زودتر از آن وضعیت این چاه‌ها تعیین تکلیف شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه تجهیز چاه‌های استان به کنتور هوشمند را از دیگر برنامه‌های طرح احیا و تعادل بخشی دشت‌ها دانست و عنوان کرد: بخشی از اضافه برداشت مخازن آب زیرزمینی ناشی از چاه‌های مجاز است.

امیریان اظهار کرد: این برنامه وجود دارد که ظرف مدت پنج سال بیش از یازده هزار حلقه چاه مجاز در استان مجهز به کنتور هوشمند شود.

وی تعداد کنونی چاه‌های مجهز به کنتور هوشمند در استان را نیز حدود 1500 حلقه اعلام کرد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: