• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۴
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 971-888-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

فرسودگی 40 درصد اماکن ورزشی استان کرمانشاه

مسئول نظارت فنی بر اماکن ورزشی اداره کل ورزش وجوانان استان کرمانشاه گفت: 40 درصد از اماکن ورزشی استان فرسوده است و نیاز به تعمیر دارند.

فرهمند سال افزون در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه  کرمانشاه، از اختصاص دو میلیارد تومان اعتبار برای تعمیر اماکن ورزشی فرسوده استان در سال 97 خبرداد و اظهار کرد: از این میزان اعتبار، یک میلیارد تومان برای اماکن ورزشی شهرستان کرمانشاه و مابقی برای سایر شهرستان های استان هزینه می شود.

وی ادامه داد: درحال حاضر کار تعمیر و مرمت اماکن ورزشی اکثر شهرستانهای استان آغاز شده و در شهرستان کرمانشاه نیز تعمیر هشت مجموعه بزرگ ورزشی بویژه استادیوم آزادی را در دستورکار قرار داده‌ایم.

مسئول نظارت فنی بر اماکن ورزشی اداره کل ورزش وجوانان استان کرمانشاه این میزان اعتبار را برای تعمیر و نگهداری از اماکن ورزشی استان ناکافی عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه طی سنوات گذشته دربحث تعمیر و نگهداری اماکن ورزشی استان اعتبار چندانی اختصاص نیافته، اکنون حداقل به 10 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم تا بتوانیم تعمیرات اساسی را در همه اماکن ورزشی نیازمند به تعمیر استان انجام دهیم.

به گفته این مسئول حدود 40 درصد از اماکن ورزشی استان فرسوده و نیازمند به تعمیر هستند.

وی همچنین از افزایش سرانه ورزشی استان خبر داد و افزود: سرانه ورزشی استان در بخش فضاهای تحت پوشش اداره کل ورزش و جوانان 84 سانتیمتر و بالاتر از میانگین کشوری است.

 سال افزون عنوان کرد: درصورت تخصیص اعتبار و اتمام چند پروژه ورزشی در دست اقدام، می توانیم این سرانه را به یک متر و 30 سانتیمتر ارتقاء دهیم.

وی یادآورشد: هم اکنون میزان سرانه فضاهای ورزشی استان با احتساب فضاهای بخش خصوصی یک متر و 10 سانتیمتر است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: